i5 10300H Minecraft düşük FPS

Alfonzo2472

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Minecraft'daki FPS değerlerim ekran görüntüsünde belirtiliyor ve düşük FPS aldığımı düşünüyorum.
Yere bakarken 250 FPS oluyor normal oynarken ise 100-200 arası değerler alıyorum.

Sistem özellikleri:
  • 16 GB RAM DDR-4 3200 MHz.
  • GeForce GTX 1650 Ti.
  • Intel Core i5 10300H.
  • Laptop.

1613890626543.png

Bir terslik var.

Düz dünyada F3'e basıp havaya bakarak SS atar mısınız?
Throttle Stop indir ve işlemcine hız aşırt 3.2 veya 3.3 yap sağ tarafta sıcaklığı göstericek zaten. 70 dereceyi geçmesin çok. Ctrl + R / msconfig / Gui Önyüklemesi yok a tik at / Gelişmiş seçenekler / işlemci sayısına tik at en fazla kaç varsa onu işaretle / Bellek üst sınırında tik varsa kaldır uygula yeniden başlat.
Throttle Stopta işlemci hızın 3.3 ghz de işlemci sıcaklığın 70 derece veya daha azsa dahada arttır.
Bunlarda olmaz ve eğer kasma hissi yoksa oyna gitsin.
1613910484506.png

Bir terslik var.

Düz dünyada F3'e basıp havaya bakarak SS atar mısınız?
Throttle Stop indir ve işlemcine hız aşırt 3.2 veya 3.3 yap sağ tarafta sıcaklığı göstericek zaten. 70 dereceyi geçmesin çok. Ctrl + R / msconfig / Gui Önyüklemesi yok a tik at / Gelişmiş seçenekler / işlemci sayısına tik at en fazla kaç varsa onu işaretle / Bellek üst sınırında tik varsa kaldır uygula yeniden başlat.
Throttle Stopta işlemci hızın 3.3 ghz de işlemci sıcaklığın 70 derece veya daha azsa dahada arttır.
Bunlarda olmaz ve eğer kasma hissi yoksa oyna gitsin.
Hız aşırtma nasıl yapılıyor programdan?

Ben Intel Celeron 847 1.1 ghz'de 400 fps alıyorum aşağı veya yukarı bakınca. Olay multiplayera gelince işler değişiyor tabii. Optifine indirdiniz muhtemelen gerekli ayarları yapın. RAM:de vermişsiniz. Ekran kartı ayarlarını performansa alın. Elime bilgisayar gelmişti i5 5200u onda bile fps 200den aşağı düşmüyordu multiplayerda. İlginç. Quick CPU ile işlemcinize hız aşırtın.
10300h hız aşırtma için uygun bir işlemci değil.
Çünkü çarpan kilidi açık değil

Geri
Yukarı