i5 10300H-RTX 2060 darboğazını düzeltmek

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, özellikle ama özellikle Warzone oynamak için bir Laptop satın aldım fakat gel gelelim 40-50 FPS üstüne çıkmıyor.
İşlemci kullanımı sürekli %90 ve üstü ama ekran kartı asla %70 bile olmuyor, ne yapacağım? Hayır arkadaş kötü de değil ki özellikler RTX 2060/İ5 10300H ve tek kanal da olsa 16 GB RAM. Low'da da Ultra'da da FPS hep aynı. Lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamlar GTX 1650 Ti cihaz ile daha fazla FPS alıyor.

Arkadaşlar merhaba, özellikle ama özellikle Warzone oynamak için bir laptop satın aldım fakat gel gelelim 40-50 FPS üstüne çıkmıyor.
İşlemci kullanımı sürekli %90 ve üstü ama ekran kartı asla %70 bile olmuyor, ne yapacağım? Hayır arkadaş kötü de değil ki özellikler RTX 2060/İ5 10300H ve tek kanal da olsa 16 GB RAM. Low'da da Ultra'da da FPS hep aynı. Lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamlar GTX 1650 Ti cihaz ile daha fazla FPS alıyor.

Büyük ihtimal senin sorunun 16 GB tek kanal RAM olması eğer 8x2 veya 16x2 bir RAM satın alıp eski RAM'ini de satarsan problem düzelebilir.

Keşke videoya ekran kartı saat hızını da koysaydınız. Bana asıl sorun oradaymış gibi geldi. İşlemci 90 dereceyken ekran kartı 65 dereceyi hiç geçmiyor. Orada bir thottle olabilir. RAM'lerin tek kanal olması %20-30 performans farkı yaratır ama 45-50FPS'ye düşürecek kadar fark ettirmez. Bir de RAM kullanımı bende ortalama 11GB oluyordu yanlış hatırlamıyorsam Warzone'da sizde 14.5GB RAM kullanımı fazla gibi. Arka planda çalışan sisteme yük bindiren uygulamalar da olabilir onları da kontrol edebilirsiniz.

RAM'i çift kanal yapın, macun yenileyip tozunu alın ve daha fazla ayar açın.
İnan bana sırf RAM için buradan kargo ile cihazı İstanbul'a yollayıp 2-3 hafta bekleme durumu olmasaydı çoktan yapmıştım. :)
Peki arkadaşlar RAM almadan 60 FPS alamaz mıyım bu lanet oyunda? Dediğim gibi ayaları en yüksek ve en düşüğe de çeksem FPS'de fark olmuyor.
@Samotne Ciasteczka @zimablue @k@stor @acemi007xd @Teknocuk @WoLeRm @maniac27

İnan bana sırf RAM için buradan kargo ile cihazı İstanbul'a yollayıp 2-3 hafta bekleme durumu olmasaydı çoktan yapmıştım. :)
Peki arkadaşlar RAM almadan 60 FPS alamaz mıyım bu lanet oyunda? Dediğim gibi ayaları en yüksek ve en düşüğe de çeksem FPS'de fark olmuyor.
@Samotne Ciasteczka @zimablue @k@stor @acemi007xd @Teknocuk @WoLeRm @maniac27

Sadece bu oyuna özel mi düşük FPS değerleri alıyorsun yoksa her oyunda mı FPS değerleri düşük
@k@stor bu arkadaşın dedikleride mantıklı çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı