i5 10300H RTX 2060 laptop Warzone 45 FPS normal mi?

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce birkaç konu daha açmıştım aldığım laptop ile ilgili biliyorum içinizden çok küfür ediyorsunuzdur bunun sorunları da bitmedi diye. :) İçim rahat etmiyor öbür türlü. Videoda görülen ayarlar da gördüğünüz değerli alıyorum, bu normal mi? RTX 2060, i5 10300H, 16 GB tek kanal RAM. Sürücülerim hepsi güncel. Normal de videolara baktığım da 70-80 FPS alıyorlar fakat ben ortalama 45-50 FPS alıyorum. Sorunun ne olduğunu 6 gündür çözemedim, artık gözüme uyku girmiyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığı biraz fazla geldi bana ya?
Büyük ihtimal ile bana gelen cihaz termal macun sıkıntılı. Kendim halledemiyorum garanti bozuluyor, İstanbul'a göndermem lazım o da uzun iş fazla takmadım o yüzden. Forumlarda 98 dereceye kadar sıkıntı olmaz yazmışlar. Fakat sıkıntı bence başka bir şey ama çözemedim.

Laptoplarde genelde darboğaz olmaz ama sizin ekran kartınız yüzde 70 kullanılırken işlemciniz yüzde 90 kullanılıyor. Darboğaz oluyor. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Yüksek ayarlarda oynuyorsanız ekran kartının belleği de yetmiyor olabilir 1080P'de 5GB kullanıyor. Orta ayarlarda deneyin.

Laptoplarde genelde darboğaz olmaz ama sizin ekran kartınız yüzde 70 kullanılırken işlemciniz yüzde 90 kullanılıyor. Darboğaz oluyor. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Yüksek ayarlarda oynuyorsanız ekran kartının belleği de yetmiyor olabilir 1080P'de 5GB kullanıyor. Orta ayarlarda deneyin.
6 GB belleğin 4.9 GB kadarını kullanıyor videonun başında belirttiği gibi. Ayarların hepsi yüksek değil zaten, RTX kapalı ona hiç bulaşamıyorum. Çözemedim gitti ya. :(

Hocam laptopu şarjda mı oynuyorsunuz? Bir de Windows ayarlarından güç seçeneklerinden hangi mod seçili?
Evet şarjda oynuyorum. Ne var ne yok atayım size. Sorunumu çözene FIFA 21 hediye etme noktasına kadar geldim artık. Siz düşünün. :)
Ayrıca hocam sizce ortalama kaç FPS almam lazım bu sistem ile?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    683,7 KB · Görüntüleme: 71
  • 2.png
    2.png
    430,4 KB · Görüntüleme: 68
  • 3.png
    3.png
    295,2 KB · Görüntüleme: 72
Evet şarjda oynuyorum. Ne var ne yok atayım size. Sorunumu çözene FIFA 21 hediye etme noktasına kadar geldim artık. Siz düşünün. :)
ayrıca hocam sizce ortalama kaç FPS almam lazım bu sistem ile?

Hocam gelişmiş güç ayarları kısmının fotoğrafını atar mısınız? Bir de oyunda hangi ekran kartı seçili oynuyorsunuz? Bir de NVIDIA denetim masasında ekran kartı kullanımı optimum güçte olabilir. Onu yüksek performansı tercih et yapın.

Hocam şunları dener misiniz?

- DDU ile ekran kartı driver'ını silip tekrardan yüklemek.

- Bios güncellemesi yapmak.

- Bir de ekranınızı 144 Hz'e aldınız mı?

Ek olarak internette undervolt yaparak sorunu çözenler olmuş.

Bir de son olarak şuradaki arkadaşın çözümüyle Reddit üstünde bayağı bir kişinin sorunu çözülmüş göz atmanızı tavsiye ederim. Low FPS, low GPU usage and drivers issue in Acer predator helios 300

Son düzenleme:
Bende aynı sisteme sahibim ve çıldırmak üzereyim saçma olan şey ise monitöre bağladığında RTX devreye giriyor ve FPS artıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı