i5 10300H RTX 3050 laptopta performans dusuklugu

Btnefe

Centipat
Daha fazla  
  • RTX 3050.
  • i5 10300H.
  • 8 GB RAM.
CS:GO'da 1920 1080 cozunurlukte 50-60 FPS. Valorant'ta aynı cozunurlukte aynı FPS, en dusuk ayarlarda 100 FPS alıyorum. Dusuk degıl mı bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemci ile 1650 kartla 200 FPS civarı alıyorum 1080p her ayarda. Sorunlardan biri tek slot RAM olması olsa da sanırım termal bir sorununuz da var. Öncelikle güç planını düzenle bölümünden gelişmiş güç seçeneklerine girip prizde en yüksek işlemci durumu %100 mü kontrol edin eğer öyle olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorsanız oyunlarda sıcaklığa dikkat edin 85 derecenin üstüne çabucak çıkıyorsa sorununuz termal.

Tek kanallı RAM'den sıkıntılı ve laptopun markası nedir hocam?

Acer Nitro 5

Aynı işlemci ile 1650 kartla 200 FPS civarı alıyorum 1080p her ayarda. Sorunlardan biri tek slot RAM olması olsa da sanırım termal bir sorununuz da var. Öncelikle güç planını düzenle bölümünden gelişmiş güç seçeneklerine girip prizde en yüksek işlemci durumu %100 mü kontrol edin eğer öyle olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorsanız oyunlarda sıcaklığa dikkat edin 85 derecenin üstüne çabucak çıkıyorsa sorununuz termal.
Fanlar full de 92 derece falan oluyo işlemci

Acer Nitro 5

Fanlar Full de 92 derece falan oluyor işlemci

Eve gidince bakacağım

Evet en yuksek ıslemcı durumu 100.

Acer Nitro 5

Fanlar Full de 92 derece falan oluyor işlemci.

Eve gidince bakacağım.

Ne yapmam gerek ?

Acer Nitro 5

Fanlar full de 92 derece falan oluyo işlemci

Eve gidince bakacağım

Ne yapmam gerek

Acer Nitro 5

Fanlar Full de 92 derece falan oluyor işlemci.

Eve gidince bakacağım.

Ne yapmam gerek?

Ekran görüntüsü 2023-01-30 182049.png

Yaklasık 1 saat Valorant oynadıktan sonra masaustune donup baktım sonuç bu.

Son düzenleme:
İşlemciyle GPU arasında bu kadar fark olması çok anormal, termal macun yenileme vakti gelmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı