i5 10400 98 dereceye çıkıyor

Mertau

Hectopat
RAM
Team TUF 3200MHZ CL16
Ekran kartı
ASUS ROG 2070S
Anakart
Z490-H Gaming
İşlemci
i5 10400
Arkadaşlar merhaba, oyunlarda işlemcim 90-95-98 dereceleri görüyor. Stok fan mevcut.

Bu işlemci için soğutmayı nasıl çözebilirim? Ne kadar bir bütçeye ihtiyacım var ortalama? İşlemci değişikliğinde AM5/LGA 1700'e geçersem tekrar almamamı gerektirmeyecek bir soğutma seçeneği mevcut mu? Teşekkür ederim şimdiden.

Arkadaşlar merhaba, oyunlarda işlemcim 90-95-98 dereceleri görüyor. Stok fan mevcut.

Bu işlemci için soğutmayı nasıl çözebilirim? Ne kadar bir bütçeye ihtiyacım var ortalama? İşlemci değişikliğinde AM5/LGA 1700'e geçersem tekrar almamamı gerektirmeyecek bir soğutma seçeneği mevcut mu? Teşekkür ederim şimdiden.

Stok fan da olsa o derecelere çıkması pek de normal görünmedi gözüme. Ancak yeni fan alacaksan diğer yanıtta olduğu gibi SE 224 önerimdir

Stok soğutucu ile bende 95 dereceleri görüyordum SE224 XT aldım şu an 50 dereceyi geçmiyor. Sen daha düşük bir şey de alsan işini fazlasıyla görür.

Nasıl bir şey istediğine bağlı olarak değişir. Sıvı soğutucu ya da kule tipi tercih edebilirsin. Bracket değiştirerek sıvı soğutucu da sıkıntı yaşamazsın tabi kasa ölçüleri de önemli.
Kasam Cooler Master H500. Aslında kardeşimin bilgisayarına Arctic Freezer Duo almıştık zamanında şuan kule tipi soğutucular çok fiyat olarak yükselmiş. Aklımda uygun bir şey almak vardı ama çok bir şey kalmamış ucuza. Arctic olsun önerdiğiniz SE 224 olsun 2000tl bandında hep.

Aynı işlemciyi 2 yıl kullandım. Stok fan ile. En sıcak havalarda 70 dereceyi aşıp 80 olduğunu hatırlamıyorum. Bu kadar ısınıyorsa kasa kaynaklı bir sıkıntı vardır.
Cooler Master H500 kasam.

Bilmiyorum. Güncellenmiş hali olabilir.
Arada ciddi fiyat farkı var xts 1100tl civarlarında xt 2000.

Yeni konular

Geri
Yukarı