i5 10400 Sistem nasıl?

lesteven

Hectopat
Ekran karti nerede hocam? Islemci fazlaca isinan ve AMD Ryzen 5 3500x ile kiyaslaninca geride kalan bir islemci.

Sanırım ekran kartı piyasasının düzelmesini bekleyeceksiniz. Anakart olarak B560 tercih etmenizi öneririm. RAM sınırlaması kaldırılmış.
Ayrıca RAM'i iki tane alıp 3000Mhz veya 3200Mhz alabilirsiniz.

Kasanın içinde terledim. Mesh bir kasa tercih edilebilir.

Bütçeniz nedir tam olarak?

Ortalama bir PSU. Güzel sistem olmuş hayırlı olsun. Sisteme sonradan ekran kartı ekleyecek misiniz?

Teşekkürler hocam ileride belki 1660 Super düşüneceğim pişman eder mi bazı kişiler PSU'ya iyi dyor bazıları da ben sistemi böyle bir PSU'ya emanet etmem diyorlar.
Sanırım ekran kartı piyasasının düzelmesini bekleyeceksiniz. Anakart olarak B560 tercih etmenizi öneririm. RAM sınırlaması kaldırılmış.
Ayrıca RAM'i iki tane alıp 3000MHz veya 3200MHz alabilirsiniz.

Kasanın içinde terledim. Mesh bir kasa tercih edilebilir.

Bütçeniz nedir tam olarak?

Hocam aldım diyorum.

Son düzenleme:
5 aydır kullanıyorum 5600 xt ile beraber memnunum, 3500x(overclocksuz) hatta 3600 dan oyunlarda birkaç fps yüksekti benim izlediğim test videolarında (oyundan oyuna farklılık gösteriyor). Birkaç gün öncesine kadar kasada tek fan ve işlemcinin stok fanı ile kullanıyordum ısınma sorunu olmadan ama havaların ısınması ile özellikle uzun süre oyun oynayınca fan sıcaklığı 75 dereciyi gördü ve fan sesi rahatsız edecek şekilde artı , bunun üstüne pin çoklayıcı sipariş verdim. Kasada 2 adet pasif duran fanı da çalıştırmak için, soğutma anlamın da yeterli olacağını düşünüyorum imkanız varsa daha işlevsel bir işlemci fanı almanızı tavsiye ederim. Not: Fazla zorlamıyorum işlemciyi genelde oyun odaklı kullanıyorum render amaçlı kullanacaksanız amd işlemci daha iyi olur.

Geri
Yukarı