i5 10400F 87 derece oluyor

Widle87

Picopat
Daha fazla  
RAM
12
Anakart
MSI H510M Pro
İşlemcim bilgisayarı açtığım anda masaustunde bile 87 derece görüyor termal macun kurumuş olabilir mi? CPU tempereddan baktım sıcaklığa bu arada.

Termal macun kurumuş olabilir, fanın bağlantısı çıkmış ya da gevşemiş olabilir. Bir macun yenilemesi yap sen en iyisi.

Ya da başka bir ihtimal bilgisayara virüs bulaşmış ve kaynak tüketiyor olabilir. Özellikle kripto mining virüsleri bilgisayarın kaynaklarını sömürürler. Malwarebytes ile taratarak bir mining virüsü olup olmadığını anlayabilirsin.

Termal macun kurumuş olabilir, fanın bağlantısı çıkmış ya da gevşemiş olabilir. Bir macun yenilemesi yap sen en iyisi.

Ya da başka bir ihtimal bilgisayara virüs bulaşmış ve kaynak tüketiyor olabilir. Özellikle kripto mining virüsleri bilgisayarın kaynaklarını sömürürler. Malwarebytes ile taratarak bir mining virüsü olup olmadığını anlayabilirsin.

İslemciye baktim şimdi üstündeki macun yok olmus neredeyse. Markasina kadar okunuyor. MX4 2019 termal macun sipariş ettim.

İşlemci modeli nedir?

i5 10400F.

Dizüstü bilgisayar mı yoksa kasaya mı sahipsiniz? Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz? Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Önceden de böyle miydi yoksa yeni mi oldu?

Geri
Yukarı