Çözüldü i5-10400F RTX 2060 sistemde oyun açılırken saniyelik donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, bilgisayarımda bazı oyunlar açılırken birkaç saniyelik donmalar oluyor. Ses falan da kesiliyor donma esnasında. Mesela Forza Horizon 4'te "evet tuşuna basın" kısmında evet tuşuna basınca saniyelik bir donma oluyor daha sonra "devam et" seçeneğine bastığımda gelen yüklenme ekranında çark beliriyor ve 2-3 saniye duruyor. Oyun performansında hiçbir şekilde bir sıkıntı yok ancak bu saniyelik takılmalar gerçekten canımı sıkıyor. Bugün Valorant açılırken de Riot Games logosunda 2 3 saniyelik bir donma oldu. Sistemim 2-3 aylık, Vatan Bilgisayar'dan satın aldım, sistem özelliklerim:
•i5-10400F.
•MSI Ventus RTX 2060 OC Edition.
•MSI B460M-A PRO anakart.
•Corsair Vengeance LPX DDR4 2666 MHz 2x8 RAM.
•Kingston A2000 M.2 SSD.
•Corsair VS550W 80+ PSU.
Not: Sistemi aldığımdan beri hem ısınma hem Coil Whine sıkıntısı için ekran kartını toplam 3 defa garantiye gönderdim (1 defa değişim aldım) ve artık uğraşmaktan yoruldum.

Çözüm
Klasik Ventus
SSD sağlık testi yapın bir.
Klasik Ventus derken ? Bazı ürünler hatalı çıkabiliyor... SSD'nize bir bakın CrystalDisk İnfo ve CrystalDisk Mark'tan. 2-3 saniye dropların o kadar can sıkmaması gerekiyor hocam. SSD'de belki sorun olabilir ama, her bilgisayar oyun başlarken başta donar diye düşünüyorum.
Selamlar, bilgisayarımda bazı oyunlar açılırken birkaç saniyelik donmalar oluyor. Ses falan da kesiliyor donma esnasında. Mesela Forza Horizon 4'te "evet tuşuna basın" kısmında evet tuşuna basınca saniyelik bir donma oluyor daha sonra "devam et" seçeneğine bastığımda gelen yüklenme ekranında çark beliriyor ve 2-3 saniye duruyor. Oyun performansında hiçbir şekilde bir sıkıntı yok ancak bu saniyelik takılmalar gerçekten canımı sıkıyor. Bugün Valorant açılırken de Riot Games logosunda 2 3 saniyelik bir donma oldu. Sistemim 2-3 aylık, Vatan Bilgisayar'dan satın aldım, sistem özelliklerim:
•i5-10400F.
•MSI Ventus RTX 2060 OC Edition.
•MSI B460M-A PRO anakart.
•Corsair Vengeance LPX DDR4 2666 MHz 2x8 RAM.
•Kingston A2000 M.2 SSD.
•Corsair VS550W 80+ PSU.
Not: Sistemi aldığımdan beri hem ısınma hem Coil Whine sıkıntısı için ekran kartını toplam 3 defa garantiye gönderdim (1 defa değişim aldım) ve artık uğraşmaktan yoruldum.

Klasik Ventus

Klasik Ventus
Klasik Ventus derken ? Bazı ürünler hatalı çıkabiliyor... SSD'nize bir bakın CrystalDisk İnfo ve CrystalDisk Mark'tan. 2-3 saniye dropların o kadar can sıkmaması gerekiyor hocam. SSD'de belki sorun olabilir ama, her bilgisayar oyun başlarken başta donar diye düşünüyorum.

Çözüm
Klasik Ventus.

Kingston'un uygulamasından baktım. 100 gözüküyor.

SSD'nize bir bakın Crystaldisk info ve Crystaldisk Mark'tan. 2-3 saniye dropların o kadar can sıkmaması gerekiyor hocam.

Haklısınız elbet ama ekran kartı beni o kadar fazla yordu ki bilgisayardaki en ufak şey beni kahrediyor. Dediğiniz uygulamalardan bakıp sonucu paylaşacağım.

Klasik Ventus derken? Bazı ürünler hatalı çıkabiliyor... SSD'nize bir bakın Crystaldisk info ve Crystaldisk Mark'tan. 2-3 saniye dropların o kadar can sıkmaması gerekiyor hocam. SSD'de belki sorun olabilir ama, her bilgisayar oyun başlarken başta donar diye düşünüyorum.

Bunun 3 kere tekrar etmesi ve izlediğim videolardan da yola çıktım boş laf atmadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36,2 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı