i5 10400F sistem 3.5 dakikada açıldı

KIRAGI

Decapat
Daha fazla  
Selam. Bilgisayarımda hiçbir şey yoktu normalde. Ama açtığımda yavaş açıldığını ve Pro series ekranından sonra bir yükleme ekranı geldiğini gördüm. Bilgisayar normalde 30 saniyede açılırken 3.5 dakika sürdü açılması. Açıldığında sistem saatini ayarlamam gerektiğini söyledi. Tamam deyip kapattım sonra aşağıdaki Windows logosunun da bulunduğu kontrol paneli gibi şeyin simsiyah olduğunu gördüm ve hiçbir uygulamaya giremedim. 1 dakika sonra mouse hiçbir uygulamaya tıklamamaya başladı. Birkaç kez bilgisayarı kapatıp açmama rağmen bu sorun düzelmedi. Ne olmuş olabilir acaba?
Sistem bilgileri:
GTX 1660 Ventus XS ekran kartı
i5 10400F işlemci
8 GB Ballistix RAM 2666 MHz
ASUS anakart (B460 Pro olabilir emin değilim)
500 GB SSD(markasını unuttum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Saat sıfırlanması bios problemidir arkadaşlar beğenmedim atmış olabilir ama eski windows sürümlerinde bunlar cidden sıkıntı çıkarıyordu. Atıp tutmuyorum yani.
Windows 10 benim sistemim bios pilinin yenisi satılıyor mu acaba?

E
İlginç. Farklı bir SSD veya disk birimiyle deneme şansınız var mı?
Elimde farklı bir ssd var fakat ona güvenemiyorum. Çünkü eski bir bilgisayardan aldım 2 ay kadar önce.

Anlık olamaz gibi çünkü 3 gündür böyle. SSD sorunu olduğuna emin misiniz acaba anakart diye düşünmüştüm?

Bilgisayarcıya götürsem yapar mı acaba?

Şimdi iki ihtimal var. Ya Windows bozuldu çünkü bazı sorunlar yaşamışsiniz ve bu Windows'un zarar gördüğü ihtimalini güçlendiriyor veya tüm bunların sorumlusu SSD. İlk önce yeniden Windows kurulumu yapmak daha mantıklı gibi.

Elimde farklı bir ssd var fakat ona güvenemiyorum. Çünkü eski bir bilgisayardan aldım 2 ay kadar önce.
İçinde işletim sistemi kuruluysa sadece sorunun SSD'de olup olmadığını anlamak için. EMD hocamın da dediği gibi yeniden Windows kurulumu yapmak da çözebilir.

Şimdi iki ihtimal var. Ya Windows bozuldu çünkü bazı sorunlar yaşamışsiniz ve bu Windows'un zarar gördüğü ihtimalini güçlendiriyor veya tüm bunların sorumlusu SSD. İlk önce yeniden Windows kurulumu yapmak daha mantıklı gibi.
Sistemdeki windowsu nasıl sileceğim biosa da erişemiyorum veya ben yanlış tuşa basıyorum .(f2, del tuşlarını denedim.)

Selam. Bilgisayarımda hiçbir şey yoktu normalde. Ama açtığımda yavaş açıldığını ve Pro series ekranından sonra bir yükleme ekranı geldiğini gördüm. Bilgisayar normalde 30 saniyede açılırken 3.5 dakika sürdü açılması. Açıldığında sistem saatini ayarlamam gerektiğini söyledi. Tamam deyip kapattım sonra aşağıdaki Windows logosunun da bulunduğu kontrol paneli gibi şeyin simsiyah olduğunu gördüm ve hiçbir uygulamaya giremedim. 1 dakika sonra mouse hiçbir uygulamaya tıklamamaya başladı. Birkaç kez bilgisayarı kapatıp açmama rağmen bu sorun düzelmedi. Ne olmuş olabilir acaba?
Sistem bilgileri:
GTX 1660 Ventus XS ekran kartı.
i5 10400F işlemci.
8 GB Ballistix RAM 2666 MHz.
ASUS anakart (B460 Pro olabilir emin değilim)
500 GB SSD(markasını unuttum)

Bugün diyorsan bende de oldu, Windows loading circle çıktı aşağıda bekletti. 🤔 🤔 🤔 ve 1 defa ya mahsus çıktı.

Sistemdeki Windows'u nasıl sileceğim BIOS'a da erişemiyorum veya ben yanlış tuşa basıyorum.(F2, del tuşlarını denedim.)
F2 olmasi lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı