i5 10400F sistem oyunlar için yeterli mi?

ygtefe_1621

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512 GB M.2 NVMe SSD
Ekran kartı
4 GB RX6500 XT
Anakart
GIGABYTE H510M H
İşlemci
İNTEL CORE İ5 10400F
Merhaba. PC'den anlamadığım için bulduğum bir işletim sistemini oyunlarda çalıştırır mı diye soracaktım. Genellikle GTA 5 RDR2 Valorant CS:GO gibi oyunları oynarım. Bu oyunlar için bu işletim sistemi yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. PC'den anlamadığım için bulduğum bir işletim sistemini oyunlarda çalıştırır mı diye soracaktım. Genellikle GTA 5 RDR2 Valorant CS:GO gibi oyunları oynarım. Bu oyunlar için bu işletim sistemi yeterli mi?
Yeterlidir. Anakartta PCI-e 4.0 var ancak işlemci de PCI-e 3.0 desteği var.

Son düzenleme:
İşlemci o ekran kartını tam kapasite kullanamaz, PCI-e 3.0 bir kart ile kullanırsanız sorun olmaz.
Ya da 11400F olarak değiştireceksiniz işlemciyi.

Peki değiştirmek istesem kartı mı değiştirirsem daha makul olur yoksa işlemciyi mi değiştirirsem daha makul olur
İşlemciyi 11400F olarak değiştirin bence, hem üst nesil olarak işlemci gücü artar, hem de kartı tam kapasite kullanırsınız, ilerde kart upgrade ederseniz de darboğaz sıkıntısı yaşamazsınız.

İşlemciyi 11400F olarak değiştirin bence, hem üst nesil olarak işlemci gücü artar, hem de kartı tam kapasite kullanırsınız, ilerde kart upgrade ederseniz de darboğaz sıkıntısı yaşamazsınız.
Şuanki ana kartım percormans olarak kötümü yoksa yeterlimi ona göre belki onu da değiştirebilirim

10400f ile devam etsem de oyunlarda ciddi bir fark olurmu oynarken fln

Geri
Yukarı