i5 10400F ve RX 580 sistem toplama

K4tarina

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir sistem topladım parçaların herhangi bir kronik sorunu ya da uyumsuzluk sorunu var mıdır?

Parçalar:

PSU = Thermaltake Smart RGB 750W 80 Plus Bronze.

İşlemci = Intel i5 10400F.

Anakart = MSI H410M-A PRO.

SSD = Samsung 970 EVO NVMe 500GB.

Kasa= MSI MAG Forge 100r.

Monitör= ASUS TUF gameing 23.6 inç 144Hz 1ms VG24VQ.

Sıvı soğutma = Cooler Master Masterliquid ML240r.

RAM = Crucial ballist IX 2×8 3000MHz.

Ekran kartı=RX580 4 GB OC Edition.

Bu sistemi henüz satın almadıysanız, şöyle bir şey diyebilirim. 10400F çok ısınan bir işlemci değil, Arctic Freezer ya da MSI Core Frozr gibi hava soğutmalara da yönelebilirsiniz, biraz daha az tutar total maliyet

Toplam ne kadar? Parçalarda uyumsuzluk yok.
7750-7800tl gibi birşey yapıyor termal macun da aldım ama onu yazma ihtiyacı duymadım
Bu sistemi henüz satın almadıysanız, şöyle bir şey diyebilirim. 10400F çok ısınan bir işlemci değil, Arctic Freezer ya da MSI Core Frozr gibi hava soğutmalara da yönelebilirsiniz, biraz daha az tutar total maliyet
oc yapmayı düşünüyorum o yüzden sıvı soğutmayı güçlü tercih ettim

11. nesil i3 + RTX 3060 alınır belki. Fiyatların ne olacağı hakkında bir bilgim yok fakat attığınız sistemi almanızı önermem. (Ekran kartı eski ve 4GB)

11. nesil i3 + RTX 3060 alınır belki. Fiyatların ne olacağı hakkında bir bilgim yok fakat attığınız sistemi almanızı önermem. (Ekran kartı eski ve 4GB)
ekran kartım şuan bende geriye kalanı alıcam
i5 10400F ile overclock yapılmaz.
i5 10600K ile yapılabilir.
ilerde değiştiririm belki ama şimdilik bütçem buna müsaade ediyor

Oc olmayan bir işlemciye sıvı soğutma masrafı gereksiz olmuş sıvı soğutma bütçesiyle hava soğutma yapıp ekran kartına yatırım yapmanız daha doğru olacaktı

7750-7800tl gibi birşey yapıyor termal macun da aldım ama onu yazma ihtiyacı duymadım

oc yapmayı düşünüyorum o yüzden sıvı soğutmayı güçlü tercih ettim
O işlemci ile OC yapamazsınız. Üstelik bu fiyata şöyle bir sistem toplanabilir:

Geri
Yukarı