i5 10400F vs. R5 3600

ruling0

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı GTX 1060 6 GB.
İşlemci FX 8320.
Anakart 970A-G43.
Bazı parçaları yenilemek istiyorum. İşlemci olarak.
i5 10400F düşündüm Ryzen tarafında R5 3600 ile karşılaştırılıyor sanırsam.
Ama şu an 3600'ün fiyatı ortada. Anakart olarak Z serisi ankartlar pahalı geldi bu yüzden h serisinden.
MSI H410M-A PRO iyi olur dedim. Intel işlemcilerde RAM frekans sınırı olduğunu da öğrendim. Bu işlemcinin izin verdiği en fazla 2666MHz ama 3200MHz vb değerleden aşırı fark ettiğini düşünmüyorum. 10-15 FPS civarı fark ediyor galiba. RAM konusunda uygun fiyatlı hangi RAM'leri tavsiye edersiniz ve işlemciyle alakalı bir sıkıntı yaşar mıyım? Ya da farklı bir öneriniz var mı?

3600X'im bulunmakta 3600 güzel bir overclockla 30-35FPS'e kadar bir fark yaratabilir kanımca, tabii ki güzel bir soğutma şart. 3600 öneririm kısaca.

Intel'de RAM frekansı fazla fark etmiyor. AMD Ryzen serisinde o kadar fark var. RAM olarak bulduğunuz en ucuz 8 GB 3000MHz RAM'den 2 adet ya da kit olarak alabilirsiniz. Vengeance LPX ve Turbox almamaya dikkat edin sadece.

Son düzenleme:
Intel'de RAM frekansı fazla fark etmiyor. AMD Ryzen serisinde o kadar fark var. RAM olarak bulduğunuz en ucuz 8 GB 3000MHz RAM'den 2 adet ya da kit olarak alabilirsiniz. Vengeance loz ve Turbox almamaya dikkat edin sadece.
Vengeance Corsaire ait bir marka değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam benim ramlerim corsair vengeance gayet iyi bir performans veriyorlar.

Intel'de RAM frekansı fazla fark etmiyor. AMD Ryzen serisinde o kadar fark var. RAM olarak bulduğunuz en ucuz 8 GB 3000MHz RAM'den 2 adet ya da kit olarak alabilirsiniz. Vengeance loz ve Turbox almamaya dikkat edin sadece.

Vengeance loz Corsair Vengeance LPX'lerden bahsediyorsanız bu RAM'ler bulabileceğiniz en sıkıntısız RAM'lerden?

10400F...

Reklam yapmak gibi olmasın ama:

Geri
Yukarı