i5-10600KF 70 dereceyi geçiyor

Berkopat

Decapat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan Z 8GB 2666MHz DDR4 Ram
Anakart
Asus Prime B460M-K Intel B460 DDR4 2933 MHz Lga120
Oyunlarda 1 saat sonra takılmalar başlıyor. Ben de neden olduğunu anlamak için MSI Afterburner kurdum ve test yaptım yaptığım testlere göre işlemci 70 derceyi geçiyor ardından düşen frekans ile birlikte takılmalar meydana geliyor ve bu benim hiç hoşnut olmadığım bir durum. Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci: Intel i5 10600KF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda 1 saat sonra takılmalar başlıyor. Ben de neden olduğunu anlamak için MSI Afterburner kurdum ve test yaptım yaptığım testlere göre işlemci 70 derceyi geçiyor ardından düşen frekans ile birlikte takılmalar meydana geliyor ve bu benim hiç hoşnut olmadığım bir durum. Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci: Intel i5 10600KF.

Stok soğutucu mu?

70 dereceyi geçtikten sonra mı frekans düşürüyor? Frekans düşürmesi için 85'in üstüne varması lazım, BIOS'tan herhangi bir sıcaklık ayarı yaptınız mı?
Bir de bütün sistemi belirtirseniz iyi olur.

Stok soğutucu mu?

Gametech Freezer HD2.0 AMD/Intel Rainbow işlemci fanı bu.

70 dereceyi geçtikten sonra mı frekans düşürüyor? Frekans düşürmesi için 85'in üstüne varması lazım, BIOS'tan herhangi bir sıcaklık ayarı yaptınız mı?

Hayır.

• İşlemci: Intel Core i5 10600KF LGA1200.
  • Anakart: ASUS Prime B460M-K Intel B460 DDR4 2933 MHz LGA1200 mATX anakart.
  • RAM'ler: Team T-Force Vulcan Z 8 GB 2666MHz DDR4 RAM.
  • Ekran kartı: Sapphire Pulse AMD Radeon RX580 8 GB 256bit GDDR5.
  • 1 SSD 1 HDD.

Hangi oyunlarda düşüş oluyor? Bu arada depolama birimlerinizin ve PSU'nuzun tam modelini belirtmemişsiniz, ekran kartı sıcaklığını da belirtseniz iyi olur.

Öncelikle depolama birimlerine HD Tune'dan error scan testi yapın quick scan tiki kapalı şekilde, sonuçları buraya atın.
Daha sonra yarım saat OCCT Power testi yapın, PSU iyi değil.

Soğutucu işlemciye denk değil ama frekans kısacak kadar da ısınmamalı. Termal macun ne zaman sürüldü? Kasa modeli nedir?

GameBooster GB-G3605B USB3.0 Siyah Rainbow RGB Steel​

termal macun 2 ay önce sürüldü
Öncelikle depolama birimlerine HD Tune'dan error scan testi yapın quick scan tiki kapalı şekilde, sonuçları buraya atın.
tamamdır
psu nun neyi sıkıntılı 80 PLUS BRONZE sertifikası var ve araştırarak aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı