Çözüldü i5 11400F oyunda 80 dereceyi geçiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rckgrimeshr

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Yaklaşık 1 ay önce SSD değiştirdim ve muhtemelen o zamandan beri CPU ısısı yüksek. Stok fan kullanıyorum LoL'de %20 %30 kullanımlarda 60 dereceye kadar çıkıyor. Diğer oyunlarda 80 dereceleri geçtiği de oluyor. Önceden boştayken 29 derecelerde geziyordu şu an 40 dereceden aşağısını görmüyor. Kasanın ön panelinde 3 arkada da bir tane fan var yani hava akışı iyi sağlanıyor. Voltaj değerleri de önceden nasılsa şu an öyle. Fanların çalışmaması gibi bir durum olabilir mi acaba? SpeedFan'dan baktım da pek bir şey anlamadım.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Çözüm
Normal değil bence ama siz bilirsiniz yine de. Önceden 29 ile 36 dereceden yukarı çıkmıyordu şimdi hep 40'larda geziyor nadiren 37-38'e düşüyor. %90 yük altında 80 dereceleri geçiyor. Stok fan kullanıyorum sonuçta belki önceki değerleri görmesem normal derdim ama SSD değiştirmeden önce bu kadar ısınmıyordu.

SSD ile bir alakası yok stok fanda kullanıyorsunuz zaten 85 dereceye kadar normal sayılır üstelik işlemciniz biraz fazla ısınıyor stok fan önerilmiyor fazlasıyla normal.
Normal değil bence ama siz bilirsiniz yine de. Önceden 29 ile 36 dereceden yukarı çıkmıyordu şimdi hep 40'larda geziyor nadiren 37-38'e düşüyor. %90 yük altında 80 dereceleri geçiyor. Stok fan kullanıyorum sonuçta belki önceki değerleri görmesem normal derdim ama ssd değiştirmeden önce bu kadar ısınmıyordu.

Normal değil bence ama siz bilirsiniz yine de. Önceden 29 ile 36 dereceden yukarı çıkmıyordu şimdi hep 40'larda geziyor nadiren 37-38'e düşüyor. %90 yük altında 80 dereceleri geçiyor. Stok fan kullanıyorum sonuçta belki önceki değerleri görmesem normal derdim ama SSD değiştirmeden önce bu kadar ısınmıyordu.

SSD ile bir alakası yok stok fanda kullanıyorsunuz zaten 85 dereceye kadar normal sayılır üstelik işlemciniz biraz fazla ısınıyor stok fan önerilmiyor fazlasıyla normal.

Çözüm
Peki oyundaki ayarları düşürüp oynayacağım sanırım ısınması biraz canımı sıkıyor. Masaüstünde hiçbir işlem yokken bile sürekli 4 ghz'a çıkıp duruyor bunun ısınması üzerinde etkisi var mıdır? Boştayken bu kadar yüksek ghzda çalışması garip değil mi? Turbo mode açık bir de.

Peki oyundaki ayarları düşürüp oynayacağım sanırım ısınması biraz canımı sıkıyor. Masaüstünde hiçbir işlem yokken bile sürekli 4 GHz'a çıkıp duruyor bunun ısınması üzerinde etkisi var mıdır? Boştayken bu kadar yüksek GHz'da çalışması garip değil mi? Turbo mode açık bir de.

Kafanıza takmayın benim işlemcide 90 dereceleri görüyor kullanın gitsin hiçbir sorun yaşamazsınız bahsettiğimiz sıcaklık değerleride herkesin yaşadığı değerler.

Kafanıza takmayın benim işlemcide 90 dereceleri görüyor kullanın gitsin hiçbir sorun yaşamazsınız bahsettiğimiz sıcaklık değerleride herkesin yaşadığı değerler.
Peki. 1-2 aya duruma göre bi' soğutucu alacağım sanırım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı