i5 11. nesil ve RTX 3050 sistemde Valorant FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Eren Kagutsuchi

Hectopat
Yer
İzmir/Tire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 11400H
Selamlar, yaklaşık 1 ay önce RTX 3050 ve i5 11. nesil işlemcili bir notebook aldım ve son 2 güne kadar da sorunsuz kullanıyorum ancak geçtiğimiz günlerden itibaren sadece Valorant'ta garip bir FPS düşmesi söz konusu. Oyunu en yüksek ayarlarda sıkıntısız oynarken orta ayarlarda zor oynar hale geldim. Teknik destek sorunun bilgisayarda olduğunu söyledi ve birkaç yapabileceğim öneride bulundu ancak bir değişme olmadı. NVIDIA GeForce Experience üzerinden optimize edilmiş ayarlarda ise oyun facia denebilecek derecede fazla kasıyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, yaklaşık 1 ay önce RTX 3050 ve i5 11. nesil işlemcili bir notebook aldım ve son 2 güne kadar da sorunsuz kullanıyorum ancak geçtiğimiz günlerden itibaren sadece Valorant'ta garip bir FPS düşmesi söz konusu. Oyunu en yüksek ayarlarda sıkıntısız oynarken orta ayarlarda zor oynar hale geldim. Teknik destek sorunun bilgisayarda olduğunu söyledi ve birkaç yapabileceğim öneride bulundu ancak bir değişme olmadı. NVIDIA GeForce Experience üzerinden optimize edilmiş ayarlarda ise oyun facia denebilecek derecede fazla kasıyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Bu notebook un markası nedir merak ettim ona göre yorum yapacağım, ayrıca sıcaklıklar nasıl?

Aşağıdaki videoyu izleyerek MSI Afterburner uygulaması ile oyun içerisinde ekran kartı ve işlemcinin kullanım ve sıcaklık değerlerini ekran görüntüsü olarak atın. Bir de kaç FPS aldığınızı tabii ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"NVIDIA GeForce Experience" bunu kaldırıp PC yeniden başlatıp oyuna girince görüntü ayarlarını sıfırlar mısın?

Bu notebook un markası nedir merak ettim ona göre yorum yapacağım, ayrıca sıcaklıklar nasıl?
Bilgisayarım Monster Abra A5 V17.1.3, aldığımda fazladan bir de soğutucu stand aldım ve işlemci için 75 ekran kartı için 70 derecenin üstünü görmedim. Diğer tavsiyelerinizi de yapıp ekleyeceğim teşekkürler.

Oyunu işlemcinin ekran kartı ile çalıştırıyor olabilir misiniz?
Ekranwafegdhf Alıntısı.PNG

Riot yetkilisi bu ayarı yapmamı istemişti eğer yanlış yapmadıysam 3050'yi kullanıyor olması lazım.

Aşağıdaki videoyu izleyerek MSI Afterburner uygulaması ile oyun içerisinde ekran kartı ve işlemcinin kullanım ve sıcaklık değerlerini ekran görüntüsü olarak atın. Bir de kaç FPS aldığınızı tabii ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Vanguard Ban teşkil edebilir.

Sistem aşırı ısınmadan throttle yapıyor olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı