i5 11300h vs R5 5600h laptop

2. olanı seçin R5 5600H olanı, çok daha güçlü bir işlemcisi var. Muhtemelen o dizüstünde 2.5 inç girişi de olabilir, ekstradan artısı olur size. 300₺ daha ucuz üstüne üstlük, RAM eklersiniz sonradan.

Lenovo olan, ekran kartı tarafinda daha güçlü 15W TDP farki var işlemci arasindaki farktan daha önemli bence+ olarak RAM ve kapasite farkında görüyorsunuz.

Lenovo olan, ekran kartı tarafinda daha güçlü 15W TDP farki var işlemci arasindaki farktan daha önemli bence+ olarak RAM ve kapasite farkında görüyorsunuz.
İşlemci bu durumda daha önemli, 15W TDP'nin 5-10 FPS getirisi olacak, ama fazla çekirdekli bir işlemci alırsa darboğaz yaşama ihtimali daha az olacak, daha uzun ömürlü olacak gelecek için.

Sorunuz varsa da cevapliyabilirim bu arada 11300HLI modelin 8 GB RAM'li versiyonunu kullanıyorum.

İşlemci bu durumda daha önemli, 15W TDP'nin 5-10 FPS getirisi olacak, ama fazla çekirdekli bir işlemci alırsa darboğaz yaşama ihtimali daha az olacak, daha uzun ömürlü olacak gelecek için.

Soğutma vs olarak da daha performansli cihaz amaci oyunsa 11300h alabilir render vb işi varsa 5600h çoklu çekirdekte kat kat önde zaten.

Soğutma vs olarak da daha performansli cihaz amaci oyunsa 11300h alabilir render vb işi varsa 5600h çoklu çekirdekte kat kat önde zaten.
Fiyat olarak aynılar zaten RAM çok problem bir şey değil eklenir, 4 çekirdekli de olsa bazı AAA oyunlar için 5600H daha iyi olur. Bizzat yaşadığım için diyorum, artı testlerde de genelde %1 low değerleri daha düşük, tıpkı 12100F ve Ryzen 5 3600 gibi.

Fiyat olarak aynılar zaten RAM çok problem bir şey değil eklenir, 4 çekirdekli de olsa bazı AAA oyunlar için 5600H daha iyi olur. Bizzat yaşadığım için diyorum, artı testlerde de genelde %1 Low değerleri daha düşük, tıpkı 12100F ve Ryzen 5 3600 gibi.

O farki ekran kartı rahat rahat kapatir diye düşünüyorum hocam fiyatı aynı olduklari için RAM'le depolama + sayılır bana göre.

Acer Nitro 5 almanızı öneririm sonradan ram eklersiniz. İki cihaz da ısınma sorunu çıkartabilir, güçlü bir soğutucu ile kullanmanızı öneririm.

@Artoria Pendragon Daha önceki mesajımda da söyledim, darboğaz yaşayabilir gelecek durumlarda, çekirdek farkı etkili olur. Sırf tek çekirdek güçlü diye 4 çekirdek olmasının dezavantajını kapatmıyor bu durum. 9600K örneği var mesela 6 çekirdekli 6 izlekli olmasına rağmen Battlefield 5 gibi işlemci odaklı oyunlarda arada darboğaz yapıyor. Mesele yüksek FPS alması değil, işlemci kaynaklı takılma olmaması, 15 Watt hayat memat meselesi değil.

5 10 FPS dediğiniz AAA oyunlarda az bir FPS sayılmıyor, ilerleyen zamanlarda darboğaz olma sorunu bir ihtimal olabilir ama soğutma vb olarak da 11300HI tercih ederdim muhtemelen ve tercihte ettim zaten 5600h çok daha uzun ömürlü olabilir evet.

Geri
Yukarı