Çözüldü i5 11400 3060 Forza Horizon 5 hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Samsungs7

Centipat
Daha fazla  
RAM
2X8 16 Gb kingston furry 3200Mhz
Ekran kartı
MSI Ventus 3X RTX 3060
Anakart
MSI B560M-A Pro
İşlemci
i5 11400
Merhaba, Forza Horizon 5 yükledim. Bazen oyuna girerken bazen de oyunu oynadıktan bir süre sonra hata vermeden kapanıyor. İnternetteki çözümleri denedim işe yaramadı. Silip tekrar yükledim, yönetici olarak çalıştırdım, ekran kartı, Windows Update vs. gibi işlemleri yaptım yine aynı sorun devam ediyor. Arka plandaki çalışan 3.parti tüm uygulamaları kapatıp denedim olmadı. NVIDIA GeForce exp. Shadow Play'i kapatıp denedim yine olmadı. Process Monitor ile oyunun kaydını aldım ve aşağıdaki linkte paylaştım. Çok oyun oynadım bu sistemde hiçbir sorun yaşamamıştım. Xbox Game Pass'ten oynuyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

Process Monitor linki: Logfile.7z

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı sürücünüz 2022 yazından kalma, bu bir sorun. Eski sürücüyü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü yükleyin.

Ayrıca Windows Update'i bir daha kontrol edin. İşletim sisteminiz de güncel değil. Güncelleme gözüküyor olması lazım.
536.40 sürücünü kurdum denedim daha önce 516.94'ten daha fazla atmadı hatta hiç girmedi bile.Windows update yaptım son gelen KB5027293 isteğe bağlı kalite güncelleştirmesi ve notlarında Forza horizon 5 ile ilgili bişey görmediğim için yapmadım .Bahsettiğin 2 sebepten oldugunu sanmıyorum.

Aynı sorunu yaşayanlardanim driveri 1 kez sildim olmadı fakat 2 cisinde çözdüm DDU ile temiz güvenli modda silip kurmayı tekrar deneyin bu genelde driver alakalı oynarken Afterburner vb kullanmayin.
DDU ile 2 kez temiz kurulum yapıp 516.94 ve son çıkan 536.40 sürücülerinde denedim aynı hatayı veriyor.

Arkadaşlar sanırım hatayı buldum. Forza 5 online [sunucu] üzerinden oynandığı için büyük ihtimal inernet hatasından kapanıyordu.Aşağıdaki fotoğraftaki gibiydi.Forumda Recep Baltaş'ın 30 Ocak 2022 tarihinde
vermiş olduğu rehberi yaptım ve dnsi 8.8.8.8 8.8.4.4 olarak değiştirdim.2.fotoğraftaki gibi sonuç aldım.30 dk oyunu denedim ve atmadı.Moderatör varsa konuyu kapatabilir.Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler.
Aynı sorunu yaşayanlardanim driveri 1 kez sildim olmadı fakat 2 cisinde çözdüm DDU ile temiz güvenli modda silip kurmayı tekrar deneyin bu genelde driver alakalı oynarken Afterburner vb kullanmayin.

Ekran kartı sürücünüz 2022 yazından kalma, bu bir sorun. Eski sürücüyü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü yükleyin.

Ayrıca Windows Update'i bir daha kontrol edin. İşletim sisteminiz de güncel değil. Güncelleme gözüküyor olması lazım.

536.40 sürücünü kurdum denedim daha önce 516.94'ten daha fazla atmadı hatta hiç girmedi bile.Windows update yaptım son gelen KB5027293 isteğe bağlı kalite güncelleştirmesi ve notlarında Forza horizon 5 ile ilgili bişey görmediğim için yapmadım .Bahsettiğin 2 sebepten oldugunu sanmıyorum.

DDU ile 2 kez temiz kurulum yapıp 516.94 ve son çıkan 536.40 sürücülerinde denedim aynı hatayı veriyor.

Arkadaşlar sanırım hatayı buldum. Forza 5 online [sunucu] üzerinden oynandığı için büyük ihtimal inernet hatasından kapanıyordu.Aşağıdaki fotoğraftaki gibiydi.Forumda Recep Baltaş'ın 30 Ocak 2022 tarihinde
vermiş olduğu rehberi yaptım ve dnsi 8.8.8.8 8.8.4.4 olarak değiştirdim.2.fotoğraftaki gibi sonuç aldım.30 dk oyunu denedim ve atmadı.Moderatör varsa konuyu kapatabilir.Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-12 193513.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-12 193513.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2023-07-12 193711.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-12 193711.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı