i5 11400H laptopta FPS düşmesi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim küçük bir sorunum var. Oyun oynarken FPS düşmesi yiyorum ve genelde LoL, Valorant, CS:GO gibi Online oyunlarda oluyor. Oyunun ilk başlarinda herhangi bir sıkıntı olmuyor ama bir 10 dakika sonra falan drop girmeye başlıyor. 130 FPS'den 60'lara kadar iniyor. Sorunu anlayamadim. Bana yardim eder misiniz? Bu arada bütün driverlerim güncel, BIOS falan hepsi de... Servise gönderdim, gene sorun devam ediyor. Sıcaklık değerleri normal. Hepsini kontrol ettim. Yardım eder misiniz?

Sistem özellikleri: i5 11400H 16 GB RAM RTX 3050 Ti 500 GB SSD.

kullandığım laptop markası excalibur g770 ısı değerlerini veya istediğiniz değerleri size nasıl gösterebilirim yardım eder misiniz ? @victoriaxd @victoriaxd @Nvidia Rat Racing
BIOS güncellemesini tekrar kontrol edin internet sitesinden sistem özelliklerini seçip BIOS güncellemesini yapın. Güncelleme yapılırken bilgisayar fanları yüksek hızda çalışacaktır bu sırada bilgisayarı lütfen kapatmayın ve ellemeyin.
Ek olarak MSI Afterburner nasıl indirilir ve kurulur YouTube üzerinde bunula ilgili videolar var onları yapıp oyunlarda ki değerleri bize atarsan daha iyi bir şekilde yardımcı olabiliriz.

BIOS güncellemesini tekrar kontrol edin internet sitesinden sistem özelliklerini seçip BIOS güncellemesini yapın. Güncelleme yapılırken bilgisayar fanları yüksek hızda çalışacaktır bu sırada bilgisayarı lütfen kapatmayın ve ellemeyin.
Ek olarak MSI Afterburner nasıl indirilir ve kurulur YouTube üzerinde bunula ilgili videolar var onları yapıp oyunlarda ki değerleri bize atarsan daha iyi bir şekilde yardımcı olabiliriz.
hemen geri dönücem değerleri buraya bırakacağım teşekkür ederim

@victoriaxd @lyciaa_0 @Nvidia Rat Racing arkadaşlar yapabildiğim kadar yaptım her şey doğru oldu bence bir kontrol eder misiniz bakar mısınız görselleri bırakıyorum FPS'i yüksek olan oyun başlarında olan FPS diğerleri oyun ortasında düşen FPS değerleri hatta bundan bile daha az düşmüştü yakalayamadım bir bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• oyun başı yüksek fps.jpeg
    oyun başı yüksek fps.jpeg
    119,1 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42 (2).jpeg
    142,4 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42 (1).jpeg
    125,2 KB · Görüntüleme: 44
  • WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-25 at 00.38.42.jpeg
    140,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
hemen geri dönücem değerleri buraya bırakacağım teşekkür ederim

@victoriaxd @lyciaa_0 @Nvidia Rat Racing arkadaşlar yapabildiğim kadar yaptım her şey doğru oldu bence bir kontrol eder misiniz bakar mısınız görselleri bırakıyorum FPS'i yüksek olan oyun başlarında olan FPS diğerleri oyun ortasında düşen FPS değerleri hatta bundan bile daha az düşmüştü yakalayamadım bir bakar mısınız?

Yalnız o değerler iGPU'yu gösteriyor. Asıl GPU'yu değil. Hali ile sıcaklığı ve kullanımı gözükmüyor. MSi Afterburner'ın ayarlarını kurcala. İki farklı GPU var. Seninki GPU1 olmayan.

Yalnız o değerler IGPU'yu gösteriyor. Asıl GPU'yu değil. Hali ile sıcaklığı ve kullanımı gözükmüyor. MSI Afterburner'ın ayarlarını kurcala. İki farklı GPU var. Seninki GPU1 olmayan.

Bunda takılmıştım iki tane GPU gösteriyor GPU1 GPU2 bunda nasıl bir seçim yaptım gorev yoneticisinde GPU1'i 3050 Ti olarak gosteriyordu bende onu gösterdim doğru değil mi hocam @Nvidia Rat Racing.

Geri
Yukarı