Çözüldü i5 12400F bilgisayar aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ruffneckx

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Arkadaşlar sistem i5-12400F, ROG STRIX 6750 XT, B660MK4 nette bir yazıyı okurken bir anda fareyi oynatınca veya bir işlem yapınca PC takılıyor hiçbir şey yapamıyorum bazen kendine geliyor bazen uzun sürünce güç tuşundan PC'yi kapatıp açıyorum bunu nasıl çözebilirim?

Kızmayın yav, tanımadığınız normal bir insana karşı çok öfkelisiniz.

Ben çok şahit oldum en küçük hataları, kolayca çözülebilecek olaylar için hiç uğraşmayan insanları. Uğraşmamak ta değil bilgisizlikten oluyor yapacak bir şey yok. Ülkede parası olmayıp, 20K'ya S22 almak yerine iPhone 11 alanlar var.

Durum nedir düzeldi mi?

Bu kızmak değil sadece insan gibi söyledim. Eğer kızacak olduğum bir durum olsaydı cevap bile vermezdim. Sadece bu tarz hataların çözümünün olduğunu söylemeye çalıştım.

Artı -1 Eksi
Yazık böyle insanlar AMD ekran kartı kullanıyor.

Sorun RAM'lerde tek tek test et Memtest'le.

Yaklaşık 7 aydır Intel Arc A770 kullanıyorum ve yazılım konusunda AMD-atı kartlardan iyi diyebiliyorum her ne kadar bazıları kabul etmese de. Tabii ki bir NVIDIA olmaz 20 yıllık NVIDIA kullanıcısıyım ve ne kadar atı kart kullansam hep bir sorun yaşamışlığım var. Bu herkesin yaşayacağı anlamına gelmiyor tabii ki ama atı kartlarda bir çeşit kumar gibi bence.

Son düzenleyen: Moderatör:

Anlamadım şimdi bir sürü RX 6000 serisi kullanıcısı son sürücülerin gelmesiyle birlikte hemen hemen aynı sorunu yaşayınca ilk teşhis RAM arızası mı oluyor? Olamaz demiyorum olabilir ama neden bu kadar eminsin anlam da veremiyorum.

Arkadaşlar henüz donma yaşamadım fakat CS2 de drop sorunu yaşamaya başladım. Eski sürüm driver yükleyince.

Ona yapabilecek bir şey yok. Oyunu başlattığında ilk 10 dakikasında falan ölüm maçı gir biraz azalıyor. Bende yaşıyorum oyun ile alakalı.

Ne yaşıyorsunuz hocam? Sorun sürücü kaynaklıydı ve çözüldü.

Ona yapabilecek bir şey yok. Oyunu başlattığında ilk 10 dakikasında falan ölüm maçı gir biraz azalıyor. Bende yaşıyorum oyun ile alakalı.

Ne yaşıyorsunuz hocam? Sorun sürücü kaynaklıydı ve çözüldü.
Takmayın hocam AMD ile ilgili bir şey yazan herkese disslike atmış kendisi😃

Geri
Yukarı