Çözüldü i5 12400F bilgisayar aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ruffneckx

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Arkadaşlar sistem i5-12400F, ROG STRIX 6750 XT, B660MK4 nette bir yazıyı okurken bir anda fareyi oynatınca veya bir işlem yapınca PC takılıyor hiçbir şey yapamıyorum bazen kendine geliyor bazen uzun sürünce güç tuşundan PC'yi kapatıp açıyorum bunu nasıl çözebilirim?

Arkadaşlar sistem i5-12400F, ROG STRIX 6750 XT, B660MK4 nette bir yazıyı okurken bir anda fareyi oynatınca veya bir işlem yapınca PC takılıyor hiçbir şey yapamıyorum bazen kendine geliyor bazen uzun sürünce güç tuşundan PC'yi kapatıp açıyorum bunu nasıl çözebilirim?
Disk kaynaklı olabilir.

Disk kaynaklı olabilir.
Gerçi oyun bile açamıyorsunuz ki. Masaüstünde bile varsa ram kaynaklıdır herhalde.

Oyunlarda problem yaşamıyorum arkadaşlar bunla karşılaştığımda genellikle oyun arka planda oldu ve ben dosya gezgininde veya tarayıcıda oluyodum.

BIOS'ta bellek voltaj ve timing ayarlarını kontrol eder misiniz durumu tespit etmek için XMP açıksa kapatıp bilgisayarı kullanmayı dener misiniz ?
dediğinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum

Oyunlarda problem yaşamıyorum arkadaşlar bunla karşılaştığımda genellikle oyun arka planda oldu ve ben dosya gezgininde veya tarayıcıda oluyodum.

dediğinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum
Konu hakkında pek bilgili değilseniz basit rehberlere bakabilirsiniz ama sorunu tespit etmek için sorun belleklerde mi anakartta mı işlemcide mi ekran kartında mı anlamamız gerekiyor benzer şekilde duyduğum en sık görülme sebebi genelde bellekler oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı