i5 12400F bilgisayar donuyor

Direwolf

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x8 16 gb 3200mhz ram
SSD veya HDD modeli
Wd blue 500gb ssd
Ekran kartı
Asus dual 3060 ti
Anakart
Asus b 660mk
İşlemci
İ5 12400f
Hazır sistem aldım ama donuyor hiçbir işlem yapamıyorum. Reset atmadan düzelmiyor. Sorun neyde olabilir? Windows etkinleştirilmedi.
Format atsam düzelir mi yoksa donanımsal mı anlayamadım. Bilgisayar daha yeni yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla bilgisayarı yeni almışsınız. Sistem direkt kitleniyorsa bir RAM testi yapmanızda fayda var.
Aşağıdaki linkte makale mevcut:
Technopat Memtest86 RAM Testi

RAM testini yaptım sıkıntı çıkmadı. Format attım ve BIOS sıfırladım sabaha kadar donma yapmadı sorun umarım yazılımsaldır.

Anladığım kadarıyla bilgisayarı yeni almışsınız. Sistem direkt kitleniyorsa bir RAM testi yapmanızda fayda var.
Aşağıdaki linkte makale mevcut:
Technopat Memtest86 RAM Testi

Maalesef yeniden dondu ne yapacağımı bilmiyorum. Oyun oynarken şu ana kadar hiç donmadı ya masaüstünde ya da tarayıcıda dondu sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım.

Son düzenleme:
RAM testini yaptım sıkıntı çıkmadı. Format attım ve BIOS sıfırladım sabaha kadar donma yapmadı sorun umarım yazılımsaldır.

Maalesef yeniden dondu ne yapacağımı bilmiyorum. Oyun oynarken şu ana kadar hiç donmadı ya masaüstünde ya da tarayıcıda dondu sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım.
Ne yaptınız hocam aynı soruny bende yaşıyorum

Geri
Yukarı