i5-12400F FPS oyunlarında yeterli olur mu?

Setro

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSkill DDR4 CL16 (MHz değerini hatırlamıyorum.) 16 GB (2X8 GB)
Selam. Ben sistemimi güncelleyeceğim. Ryzen 5 5600 ile i5-12400F kapışmasında Intel'in FPS oyunları hariç oyun performansı olarak önde olduğunu gördüm.

Ekran kartım ASUS'un TUF GAMING GTX 1660 Ti OC model bir ekran kartı.
Anakartımı her türlü değişeceğim.

Oynadığım oyunlar:
Cyberpunk 2077.
Red Dead Redemption 2 (bazen Online bazen hikaye.).
Grand Theft Auto V (bazen Online bazen hikaye.).
Dead by Daylight.
Fortnite.
Rocket League.
Minecraft.
FiveM.

Ara sıra R6 veya Valorant giriyorum. Yukarıda gösterdiğim oyunları öncelikli olarak oynuyorum. Arada Valorant veya R6 girsem i5-12400F beni Ryzen 5 5600 almadığım için pişman eder mi? Aralarında öyle devasa bir FPS farkı var mı? Monitörüm 165 Hz olduğu için FPS'im 165'in altına düşmesin yeter. Yarın kararımı değiştirmezsem Intel alacağım. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Hocam öncelikle merhaba saydığın oyunlardan cyberpunk hariç orta sistemli pclerin bile 100+ fps aldığı oyunlar o işlemci ile yanılmazsam çok rahat +165 görürsün , kolay gelsin.

İki işlemci de aynı performansları veriyor. Intel bir tık daha önde fakat Fortnite Performans Modu kapışmasına baktığımda AMD niyeyse çok düşük bir performans vermiş. Sebebi nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüldüğü üzere intel 300+ FPS'i rahatlıkla verirken AMD 200'de takılıyor, hatta bazen 100'lere düşüyor. Sebebi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı