i5 12400F yükte 84 derece oluyor

pexpoo6

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben i5 12400F işlemci kullanıyorum. RDR2 gibi oyunlarda CPU sıcaklı belirli yerlerde 84 derece oluyor. Boştayken 45 50 derecede çalışıyor. Bilgisayarı aldığım yere götürdüm adam diyor ki ısınmaz diyor. Termal macun kalitesiz olabilir mi? Yani Uzun süre Sıcaklık böyle dursa zarar verir mi işlemciye?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız yer neresi biz gitmeyelim ısınmaz ne demek? Isınmış işte. Termal kalitesiz olabilir. Kasa hava akışı yetersiz olabilir. Özellikleri söyleseniz daha iyi yardımcı oluruz.

Yani hocam ben de assasin Creed oynuyorum yaşadığım yer sıcak, ara sıra sıcaklık 82'ye yükselebiliyor boşta 50 derece dediğiniz gibi.

Merhaba arkadaşlar ben i5 12400F işlemci kullanıyorum. RDR2 gibi oyunlarda CPU sıcaklı belirli yerlerde 84 derece oluyor. Boştayken 45 50 derecede çalışıyor. Bilgisayarı aldığım yere götürdüm adam diyor ki ısınmaz diyor. Termal macun kalitesiz olabilir mi? Yani Uzun süre Sıcaklık böyle dursa zarar verir mi işlemciye?
Çok yetersiz bilgi. Hangi kasada kullanıyorsun, stok fanla mı soğutuyorsun?

Stok fan ile kullanıyorsanız değiştirin, kule tipi ortalama bir soğutucu işinizi görecektir.

Ben aynı işlemciyi ID-Cooling SE-124 XT ile kullanıyorum, 60 dereceyi geçtiği olmadı. Üstelik sessiz çalışsın diye fanı %60 üstüne çıkarmadan kullanıyorum.

Sürekli 80 derecede çalışması zarar vermez ama performans kaybına yol açacaktır. Kasa içindeki sıcaklık değerlerini de etkileyeceğinden diğer bileşenlerin performansını da düşürür.

Geri
Yukarı