i5-12500H sistemde mouse çevirince oyunda FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050 (Laptop)
İşlemci
i5-12500H
Far Cry 5 ve Hitman 3 gibi oyunlarda mouse çevirdiğim zaman FPS düşmesi yiyorum. İşin garip tarafı Laptop'daki touchpad ile kamerayı çevirdiğimde hiçbir şey olmuyor. Mouse'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Logitech G203 kullanıyorum. Ve Hitman 3 çok olmasa da Far Cry 5'e sistemim rahat yetiyor. Low ayarlarda da oynatsam Ultra'da da oynatsam hep aynı. Yani durumun kesinlikle Mouse'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Mouse'u değiştirip denediniz mi?
Hayır, henüz denemedim. Evde bir kaç tane olması lazımdı eski mouse. Eğer bunlar ile sorun çözülürse o zaman başka mouse alacağım artık. Ama GTA 5, RDR2, Days Gone gibi oyunlarda hiç yaşamadım. Sadece bu oyunlara özel bir durum gibi.

Hayır, henüz denemedim. Evde bir kaç tane olması lazımdı eski mouse. Eğer bunlar ile sorun çözülürse o zaman başka mouse alacağım artık. Ama GTA 5, RDR2, Days Gone gibi oyunlarda hiç yaşamadım. Sadece bu oyunlara özel bir durum gibi.
İlginç bir sorun. Diğer mouslarla bu oyunda da deneyin ama büyük ihtimal oyun ayarlarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı