i5 13400F sistem ara sıra takılıyor

Enola Holmes

Picopat
Daha fazla  
Selam size kafamı sürekli karıştıran bir şey hakkında danışmak istiyorum. Ben 4 ay önce bir bilgisayar topladım 4060 Ti i5 13400F her oyunda tatmin ediyor. İyi performanslar veriyor fakat bazen oyunlarda drop yiyorum geçiyor veya bilgisayar uyku moduyken geri açtığımda yenile atarken bilgisayar 1 2 saniye drop yiyor. Ondan sonra geçiyor. Hep olmuyor bu dediklerimle sadece 1-2 kere karşılaştım ve bilgisayarda The Last of Us Part 1 gölgendiricileri yüklenirken yani render alırken işlemci bir keresinde 95 dereceyi gördü anlık. Sonra 90 derece sabit render alırken sürdü oyun içinde 70 75 80 derece arasındaydı ve render alırken Alt Tab attığımda forumda dolaşırken bilgisayar takılıyordu geçiyordu. Render aldığı için sanırım fakat bilgisayarın FPS değerlerinde hiçbir sorun yok. Hatta beklediğimden iyi. Her oyunu sorunsuz açıp Ultra ayarlarda oynayabiliyorum. Her şey harika ama böyle şeyler benim kafama çok takılıyor. Sanki bir sorun varmış bilgisayarım bozukmuş gibi hissediyorum. Gereksiz mi endişe ediyorum? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı