i5 13400F stok fanla 100 dereceyi görüyor

Lordwingard

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldım işlemciyi fanın oturduğundan da emin gibiyim ama işlemci çok ısınıyor. 1 dakika oyuna gireyim dedim 100 dereceyi gördü. Stok fanla da olsa bu kadar ısınması normal değil sanki. Sorun işlemcide olabilir mi? Kasanın arkasından fotoğrafını da atıyorum.

Dosya Ekleri

• 20230413_214527.jpg
    20230413_214527.jpg
    116,7 KB · Görüntüleme: 95
Yeni aldım işlemciyi fanın oturduğundan da emin gibiyim ama işlemci çok ısınıyor. 1 dakika oyuna gireyim dedim 100 dereceyi gördü. Stok fanla da olsa bu kadar ısınması normal değil sanki. Sorun işlemcide olabilir mi? Kasanın arkasından fotoğrafını da atıyorum.

Hocam üstteki 2 klips tam oturmamış gibi, yoksa fotoğraftan mı öyle gözüküyor? Bir kontrol edin bence.

Hocam üstteki 2 klips tam oturmamış gibi, yoksa fotoğraftan mı öyle gözüküyor? Bir kontrol edin bence.
Hocam bir daha baktım bastırdım baya oturmuş gibi duruyor. Bilemedim. Bir de siz bakın üstteki ikisini bidaha çektim.

Kasanon hava akışı minimal olabilir. Ve stok soğutucu o işlemci için yetersiz. SE 214XT veya Perfan 120H bakabilirsin.
Kasanın hava akışı aslında iyi sayılır yani böyle bir sıkıntı yaşamamıştım hiç. Soğutucu alayım ama stokla da olsa yine de bu sıcaklık fazla değil mi?

Dosya Ekleri

• 20230413_220837.jpg
    20230413_220837.jpg
    189,1 KB · Görüntüleme: 73
Söküp çaprazlama oturtarak tekrar denemenizi tavsiye ederim stok soğutucu evet berbat ama bu kadar da olmaması lazım. Yakın zamanda ID-Cooling 214 soğutucu alırsanız gayet iyi performans alırsınız hatta ekstra bir fan daha alıp soğutucu bloğa egzoz olarakta takıp çift fan ile rahat rahat soğutur bu işlemciyi.

Söküp çaprazlama oturtarak tekrar denemenizi tavsiye ederim stok soğutucu evet berbat ama bu kadar da olmaması lazım. Yakın zamanda ID-Cooling 214 soğutucu alırsanız gayet iyi performans alırsınız hatta ekstra bir fan daha alıp soğutucu bloğa egzoz olarakta takıp çift fan ile rahat rahat soğutur bu işlemciyi.
Hocam valla söktüm taktım kaç kere hala aynı. İade etmeli miyim işlemcide sıkıntı olabilir mi? Bir de iade kabul ediliyor mu üstü vs. macun oluyor sonuçta.

Hocam valla söktüm taktım kaç kere hala aynı. İade etmeli miyim işlemcide sıkıntı olabilir mi? Bir de iade kabul ediliyor mu üstü vs. macun oluyor sonuçta.
Hocam yeni soğutucu alıp deneyin bence bu tarz işlemciler de zaten iyi bir soğutucuya ihtiyaç var stok soğutucu çok dandik olduğu için baktınız yine aynı o zaman işlemciyi geri yollarsınız yeni işlemcinize yeni soğutucunuzu da takarsınız.

Geri
Yukarı