Çözüldü i5 13600K & ASUS B660k görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

edebist

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 saattir kasayı topluyorum. Güç tuşuna basınca fanlar deli gibi çalışıyor, klavye ışığı yanmıyor ve görüntü gelmiyor. Ekrana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS güncel değilse gelmez elbette. BIOS güncellemesi lazım. En kötü ihtimalle servisi halleder. Bir de anakartın tam modeli B660M-K D4 olanı mı?
BIOS güncel değilse gelmez elbette. BIOS güncellemesi lazım. En kötü ihtimalle servisi halleder. Bir de anakartın tam modeli B660M-K D4 olanı mı?

Çözüm
Arkadaşım sana tavsiyem PC'den güç kablosunu çıkar. PSU'ya gireni daha sonra BIOS pilini çıkar. Birkaç dakika bekle. Bu süre zarfında güç kablosu takılı değilken güç tuşuna 5-10 saniye basılı tut. Bir işlem PC de oluşan statik elektriği bitirecektir. Birkaç tektar yapabilirsin. Daha sonra BIOS pilini takıp. Güç kablosunu takıp bilgisayarını çalıştır. Görüntü gelecektir. Eğer düzelirse olum dönüşünü bekliyorum.

Aynen hocam teşekkürler i5 12. nesil işlemci vardı Allah'tan onu takınca görüntü geldi BIOS güncelledim 13.nesil işlemciyi takınca görüntü geldi :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı