i5 13600K- RTX3060 Ti sistem Watch Dogs 2'de ısınıyor

namcodayı

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston HyperX Fury DDR4 16GB(2x8GB) 3600MHz
Ekran kartı
Galax RTX3060 Ti PLUS (1-Click OC) 8GB 256Bit
Anakart
Asus Prime B660M-A D4 Intel B660 Soket 1700 DDR4
İşlemci
Intel Core i5-13600K 3.50GHz (Turbo 5.10GHz)
Arkadaşlar masaüstü PC'yi alalı birkaç gün oluyor. Oyun amaçlı aldım. Bir hevesle Watch Dogs 2'yi kurdum, hem de deneyim dedim. Otomatik Ultra ayarlarda başladı oynarken kasma falan olmadığından önce anlamadım, 15 dakika falan oldu sanırım aşırı ısındığını fark ettim. Sıcaklık işlemci 93-95 gidiyor. Daha sonra görüntü kalitesi düşürdüm orta seviyelere getirdim tekrar denedim yine çözüm olmadı. Temal macun gibi sorunların olacağını düşünmüyorum acaba oyunun optimizasyonu ile mi alakalıdır? Çok fazla teknik bilgimde yok :(
Yardım önerisi verebileceklere şimdiden çok teşekkürler.

PC'nin özellikleri.

• Intel Core i5-13600K 3.50GHz
  • ASUS Prime B660M-A D4 Intel B660 soket 1700 DDR4 5333.
  • Kingston HyperX Fury DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz.
  • Galax RTX3060 Ti Plus (1-Click OC) 8 GB 256bit.
  • Kingston Fury renegade 1TB 7300-7000MB/s soğutuculu PCI-e gen 4.0 NVMe M.2 SSD.
  • Dark aquaforce W242r Intel LGA1700 sıvı soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sürüş şekli, soğutucu tam oturmuş mu, adyatörün nasıl takıldığı çok önemli. Sıcaklık normal değil.
Oyunla alakalı bir durum yok, kaç W çektiğine bakın yinede oyun esnasında.

pc yi teknobiyotikden aldım macun ile ilgili bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum montaj ve test yaptırdım. söküp takması biraz zor gözüktü gözüme., pompa kablolarında ve işlemciye oturmasında sıkıntı gözükmüyor :(. .
pc sıcaklık değerlerini bakmak için ''core temp'' dışında başka bir programla deneyim öneriniz var mı?

pc yi teknobiyotikden aldım macun ile ilgili bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum montaj ve test yaptırdım. söküp takması biraz zor gözüktü gözüme., pompa kablolarında ve işlemciye oturmasında sıkıntı gözükmüyor :(. .
pc sıcaklık değerlerini bakmak için ''core temp'' dışında başka bir programla deneyim öneriniz var mı?
Aida64le deneyin pcnın tüm degerlerini gorursunuz

Hocam başka seçenek yok denemeden kimse bunu bilemez. Söküp takın.
hocam sanırım sıkıntı programdaymış. . aida64 sonuçlarında düşük çıktı. . aida ile sınama testi yaptım sonra oyuna girdim sonuçlar bu şekilde sanırım buda normal.

Dosya Ekleri

• stabilitytest2.png
    stabilitytest2.png
    40,2 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    518 KB · Görüntüleme: 60

Yeni konular

Geri
Yukarı