i5-13600KF & RTX3060 Ti sistem nasıldır?

Onurhan Serbest

Femtopat
Merhaba, çoğunlukla render ve video düzenleme için kullanacağım bir sistem toplamak istiyorum. Çok fazla araştırma yaptım ve bütçeme göre aşağıdaki sistemi topladım. Elimde RAM ve SSD olduğu için onları listeye eklemedim. Sizce sistem uyumlu mu ve darboğaz yapar mı?

- ASUS Prime B450M-K II AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart en popüler anakart.
- Intel i5-13600KF on dört çekirdek 2.60 GHz işlemci.
- Gigabyte RTX 3060 Ti Windforce OC 8 GB GDDR6 256 bit.
- Noctua NH-D15 işlemci soğutucu.
- Cooler Master V650 SFX Gold MPY-6501-sfhagv-EU 650W Power Supply.
- ASUS TUF GT301 ARGB fanlı ATX oyuncu kasası en popüler bilgisayar kasası.

Parçaların içerisinde mantıksız olan bir parça varsa her türlü öneriye açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam AM4 anakarta Intel işlemci olmaz... OC yapacaksanız Z690, Z790 yapmayacaksınız da B660 anakart alın. İsterseniz işlemciyi aşırı güçlü yapmak yerine ekran kartını biraz daha yükseltebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Çok fazla render aldığım için işlemciyi olabildiğince yüksek tutmaya çalıştım aslında. Render performansını en çok işlemcinin etkilediğini okumuştum. Bu yüzden Multicore bencmark test listesini de incelediğimde bu işlemcinin mantıklı olabileceğini düşündüm.

Çok teşekkür ederim. Çok fazla render aldığım için işlemciyi olabildiğince yüksek tutmaya çalıştım aslında. Render performansını en çok işlemcinin etkilediğini okumuştum. Bu yüzden multicore bencmark test listesini de incelediğimde bu işlemcinin mantıklı olabileceğini düşündüm.

RAM'i 3600 MHz işlemciyi 13400F yapın.

Çok teşekkür ederim. Çok fazla render aldığım için işlemciyi olabildiğince yüksek tutmaya çalıştım aslında. Render performansını en çok işlemcinin etkilediğini okumuştum. Bu yüzden Multicore bencmark test listesini de incelediğimde bu işlemcinin mantıklı olabileceğini düşündüm.

Geri
Yukarı