i5 2400 GT 420 sisteme güncelleme önerisi

Hocam 400 lira fazla vereceğiniz attığım sıfır sistem her türlü ezer geçer. Para bulunca RX 6600 bile takabilirsiniz yani. Ayrıca işlemcisi çok iyi, CS'de 300 civarı fps verir. Kendinizi Rx 570'e şartlamayın asla 8 bin etmez o sistemler.

Ayrıca 8 bine gtx 1660 sistem bulunabiliyor.

Hocam 400 lira fazla vereceğiniz attığım sıfır sistem her türlü ezer geçer. Para bulunca RX 6600 bile takabilirsiniz yani. Ayrıca işlemcisi çok iyi, CS'de 300 civarı FPS verir. Kendinizi RX 570'e şartlamayın asla 8 bin etmez o sistemler.

Ayrıca 8 bine GTX 1660 sistem bulunabiliyor.

Peki bu sisteme 2 ay sonra ne kadar zam binebilir? Annemle yarısını benim biriktirmem şartıyla karne hediyesi olarak anlaştık bilgisayarda çünkü.

Adama direkt para harcatmayın. Anladığım kadarıyla CS gibi oyunlar oynuyor. Bence ilk etapta sadece ekran kartı takviyesi ile işi çözer. GTX 750 Ti mesela.
Hocam CS gibi oyunlar işlemci kullanımıyla öne çıkar. Neden Ryzen 5 5500 almasın. Ki o soket ölü soket işlemci yükseltmek pahalıya patlar. DDR3 1x8 ramı ve PSU'nun kaç W olduğunu saymıyorum. Ölü yatırım.

Peki bu sisteme 2 ay sonra ne kadar zam binebilir? Annemle yarısını benim biriktirmem şartıyla karne hediyesi olarak anlaştık bilgisayarda çünkü.
Hocam 2 ay sonra zam binerse bir şey olmaz siz konu açıp beni etiketleyin 2. el 1660 sistem buluruz size. Zamdan korkmayın.

Adama direkt para harcatmayın. Anladığım kadarıyla CS gibi oyunlar oynuyor. Bence ilk etapta sadece ekran kartı takviyesi ile işi çözer. GTX 750 Ti mesela.
CS:GO, Valorant, GTA V (FiveM), Dying Light gibi oyunlar oynamak istiyorum.

Hocam CS gibi oyunlar işlemci kullanımıyla öne çıkar. Neden Ryzen 5 5500 almasın. Ki o soket ölü soket işlemci yükseltmek pahalıya patlar. DDR3 1x8 ramı ve PSU'nun kaç W olduğunu saymıyorum. Ölü yatırım.

Hocam 2 ay sonra zam binerse bir şey olmaz siz konu açıp beni etiketleyin 2. el 1660 sistem buluruz size. Zamdan korkmayın.
Tamamdır teşekkür ederim.

Öncelikle hepinize merhaba. Benim eski bir toplama masaüstü bilgisayarım var ve CS:GO düşük ayarlar + 1280x720 çözünürlüğündeyken Mirage mapinde 30FPS veriyor. Dust 2 25FPS geçmiyor. Bilgisayar özelliklerini aşağıya bırakacağım. Hangi parçaları değiştirmem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart: ASUS H61M-K DDR3.
İşlemci: i5 2400 3.1GHz
Ekran kartı: Gigabyte GeForce GT420 2 GB 128bit.
RAM: 1x8GB.
SSD: 120GB.
HDD: 1TB.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Eklememi istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz.

İşlemci i7 2.nesile çekilebilir ekran kartıda GTX 970 ya da RX 570 ve RAM'lerde 16 GB'ye çıkartılabilir.

Hocam CS gibi oyunlar işlemci kullanımıyla öne çıkar. Neden Ryzen 5 5500 almasın. Ki o soket ölü soket işlemci yükseltmek pahalıya patlar. DDR3 1x8 RAM'ı ve PSU'nun kaç W olduğunu saymıyorum. Ölü yatırım.

Haklısınız ama ilk etapta sadece ekran kartı takviyesi ile yazdığı oyunları oynayabilir. Bu kadar tüketim toplumu olmamak lazım. Paramız yurt içinde kalsın. Para biriktirdiği zaman çok daha iyisini alsın.

Üstüne bir 5K'lık güncelleme yapabilirim sanırım.

5K bütçeniz varsa eğer 1,5 ya GTX 1060, 1K ya i7 3370 işlemci, 200 TL'ye 8 GB bellek ilavesi yaparsanız sisteminiz sizi 2-3 sene daha götürür.

Son düzenleme:
Haklısınız ama ilk etapta sadece ekran kartı takviyesi ile yazdığı oyunları oynayabilir. Bu kadar tüketim toplumu olmamak lazım. Paramız yurt içinde kalsın. Para biriktirdiği zaman çok daha iyisini alsın.

5K bütçeniz varsa eğer 1,5 ya GTX 1060, 1K ya i7 3370 işlemci, 200 TL'ye 8 GB bellek ilavesi yaparsanız sisteminiz sizi 2-3 sene daha götürür.
GTX 1060 kaç GB'lık olmalı?

Alabilecekse sonradan neden olmasın. Ama ben sistemin komple değişmesi taraftarıyım hocam. Çünkü bir parçasını değiştirirsen öbürü patlak çıkıyor. Tabii konu sahibi illaha ben parça takviyesi yapacağım diyorsa parça önerebilirim.

A
Alabilecekse sonradan neden olmasın. Ama ben sistemin komple değişmesi taraftarıyım hocam. Çünkü bir parçasını değiştirirsen öbürü patlak çıkıyor. Tabii konu sahibi illaha ben parça takviyesi yapacağım diyorsa parça önerebilirim.
H61M-K anakarta GTX1060 ile i7 taksam çok mantıklı olmayacağı için ben de PC'yi satıp yenisini alma taraftarıyım

Geri
Yukarı