i5 2400 Sisteme Ekran Kartı Tavisiyesi

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikinci el kısmında açtığım konuda da belirttiğim gibi elimde kullanmadığım malzemeler vardı. Bunları satıp kullandığım ekran kartını da (Sapphire HD7850 1gb gddr5) satıp daha yeni ve güncel bir ekran kartı alacağımı belirtmiştim. Ürünlerim satıldı ve şu an sizden ekran kartı tavsiyesi istiyorum. Maksimum bütçe 950. Daha üstüne çıkamam. Sistemin resmini aşağıya atıyorum. Sistemi besleyen güç kaynağı da bu;
www.vatanbilgisayar.com: Corsair Cx Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Önerilerinizi bekliyorum. @Recep Baltaş ve @Ali Güngör darboğaz konulu oyun denemelerini izledikten sonra pek korkum yok ama yinede önerilere açığım. Ekran kartını en geç yarın almak istiyorum. Beni İntel HD graphics'e mahkum etmeyin. ;)

sistem.jpg

www.vatanbilgisayar.com: Ekran Kartları Nvidia ve Ati Ekran Kartı Modelleri - Vatan Bilgisayar
Bu sayfadaki kartlardan hangisini önerirsiniz? Başka önerileriniz olur mu?

950 tl bütçen varsa 964 tl'ye Gtx 770 alabilirsin. Ayrıca R9 280X alabilirsin. R9 280X ile R9 285 arasında 2-3 FPS fark var. 2-3 FPS için param boşa gitmesin ve daha az enerji çeken, DX12'ye %100 destek veren bir kartım olsun dersen R9 285 alabilirsin.
www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 285X DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar 679 tl.
Alternatif olarak beni bekleyebilirsin. Yakında sıfırını 1.200 tl'ye alabileceğin Gigabyte Gtx 770 kartımı 550 tl'ye satacağım. :D 2 yıldan fazla garantisi de cabası.

:ROFL: @JaroxJamaica güzel dedin hocamda kafayı yemek üzereyim beklemeye sabrım yok. Cumaya kesin almış olurum ki oda artık yarın oldu zaten. Şu an İntel HD grafik 2000 le takılıyorum sabahtan beri. Kafayı yemek üzereyim. Satış yaptığım ürünlerin parasının sahibinden de hesabıma geçmesini bekliyorum. Bu gidişle galiba Asus'un R9 280x 'ini alacağım. Son durumlara göre değişiklik olabilir onuda o anki duruma bakacağım artık.

R9 280X çok iyi bir karttır. İyi bir tercih olacaktır. Fakat şunu belirtmek isterim. R9 280X ile R9 285 arasında sadece 2-3 FPS fark var ve fiyat olarak 160 tl oynuyor en az. Bunu bilerek kartınızı alın. Güç tüketimi ve DX12'ye %100 destek açısından R9 285 daha avantajlı.

Asus R9 280x alma. Genelde artifact sorunu var. Başka marka tercih et Asus yerine. R9 280x ile R9 285 arasında 2-3 fpsden daha fazla fark var.

Doğrudur ya da değildir bilmiyorum. Ben youtube videolarının yalancısıyım. 3-4 adet video izlemiştim bu kartlar arasındaki performans farkını kıyaslamak için. R9 285, R9 280X'in sırtından gidiyordu. 3-4 olmasada 5-6 diyebiliriz sanırım.
Arkadaş buradan izleyip karar verebilir. Her halukarda 160 tl'ye değer bir fark olur mu, bu alıcıya kalmış bir cevap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı