i5 2450M sistem kasıyor ve kapanıyor

AhmetHamza23

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarda nedense arkada açık olan oyun uygulama gibi şeyleri kapatıyorum ama neden RAM eskisi gibi 1 GB ya da daha az olacağına 1.80 veya 2.50 GB arası gidip geliyor. İşlemci arada %100 oluyor. Bir de bir anda kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistem: i5 2450M Intel HD 3000 ve bir de AMD var 120 GB SS 4 GB RAM Windows 7

Bilgisayarda nedense arkada açık olan oyun uygulama gibi şeyleri kapatıyorum ama neden RAM eskisi gibi 1 GB ya da daha az olacağına 1.80 veya 2.50 GB arası gidip geliyor. İşlemci arada %100 oluyor. Bir de bir anda kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistem: i5 2450M Intel HD 3000 ve bir de AMD var 120 GB SS 4 GB RAM Windows 7

O sistemden bir şey olmaz artık benim laptopta D artık oynanmıyor yani yeni PC alın.

Aynı laptopun 520 MX halini ben de kullanıyorum içini temizleyin ve termal macun yenileyin. Sonra temiz format atın Windows 8.1 Single Language kullanabilirsiniz.
O sistemden bir şey olmaz artık benim laptopta D artık oynanmıyor yani yeni PC alın.

Öyle demeyin SSD ve RAM alınırsa gayet iyi olur ancak yeni PC de alınabilir bütçe varsa.

Aynı laptopun 520 MX halini ben de kullanıyorum içini temizleyin ve termal macun yenileyin. Sonra temiz format atın Windows 8.1 Single Language kullanabilirsiniz.

Öyle demeyin SSD ve RAM alınırsa gayet iyi olur ancak yeni PC de alınabilir bütçe varsa.

4 GB RAM daha eklettirdim ve SSD taktırdım yine aynı laptopta MC bile oynanmıyor drop giriyor emektar zaten bizimki 2013'ten kalma.

4 GB RAM daha eklettirdim ve SSD taktırdım yine aynı laptopta MC bile oynanmıyor drop giriyor emektar zaten bizimki 2013'ten kalma.

Benimki 2011'den kalma şu an yükseltmedim daha sadece içini temizledim ve termal macun yeniledim Minecraft 1.17 sürümünde 55-60 FPS alıyorum. SSD ve RAM alsam daha da iyi olur.

Hocam virüs kaynaklı olabilir. Önceki mesajımda söylemeyi unutmuşum şuan düzenleyemiyorum.

Dediğim gibi sorun donanımsal değil gibi.

Bilgisayar kapanmadan önce ısı ne durumda?
Açınca 10-15 dk sonra hiçbişey açık olmasa bile kapanıyor.
Açınca 10-15 dk sonra hiçbişey açık olmasa bile kapanıyor.
Yani sıcaklık 50-60 derece olmalı.Oyuna falan girersem 90-95'e geliyor.

Geri
Yukarı