i5-3450 ve MSI Z77A-GD55 hakkında görüşleriniz nelerdir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için arkadaşlar; önerdiğiniz anakartın unboxing videolarını izledim içerik olarak sadece 2 tane sata3 kablosu var, bnde dvd,hdd ve ssd var sata3 kablosu sonradan bulabilir miyiz ?

Katılıyorum. HD 6850 görünüşe göre eskimeye başladı. Güç kaynağı konusunda da katılıyorum.

HD 6850 hafife alınacak bir kart değil. Eskimeye filen de başlamadı. Günümüzde high ayarlarda oynatamayacağı oyun yok tabi bazı istisnalar haricinde.

Son sorum şu:SSD, HDD1 ve HDD2 olarak varsayım yapalım. Sata 3 girişi 2 tane bulunan anakartta ssd ve hdd1'i sata3 portlarına, diğer hdd2'yi sata2 portuna takarak raid yapabilir miyiz? Herhangi bir sorun çıkar mı?

Son sorum şu:SSD, HDD1 ve HDD2 olarak varsayım yapalım. Sata 3 girişi 2 tane bulunan anakartta ssd ve hdd1'i sata3 portlarına, diğer hdd2'yi sata2 portuna takarak raid yapabilir miyiz? Herhangi bir sorun çıkar mı?

Genelde SATA 2 ve SATA 3 portları farklı yongalar tarafından kontrol edilmektedir. Bu yüzden RAID yapamazsın. Aynı kontrolcüdeyse bi dene derim...

Tam olarak sorunuzu anlamamakla beraber MSI Z77 GD65 anakartta 8 tane sata portu vardır. Bunların ilk altısı Z77 çipset desteklidir, son 2 tane sata çıkışı asmedia desteklidir.

MSI GD55 anakartta asmedia desteği yoktur zaten. Port kısmı boş bırakılmıştır. Peki asmedia olsaydı ne olurdu? Size kendimden örnek vereyim: SSD'nizi asmedia kısmına bağlayıp ahci de sistemi kurardınız. Sonra 2xHDD'yi de Z77 cipsetin desteklediği satayı raid yapıp bağlardınız. Böylece ssd sitem AHCI'de, HDD'ler de RAID0'da çalışıyor olurdu.

Ben yaptım baya bir kullandım. Fakat GD55'te satalar sadece Z77 cipset tarafından destekleniyor olmalı. Bu yüzden satayı ya ahci yada raid olarak ayarlıyabilirsiniz. Bu arada asmedia destekli sata çıkışının raid desteği yok.

cevaplarınız için teşekkür ederim; konuyu tekrar kısaca anlatayım timucin şöyle ki ;
Varsayalım benim 1 ssd,1 hdd ve yine 1 hdd'im var. Bu hdd'nin biri hdd1, ikincisi ise hdd2 olsun.
msi z77a gd55 anakartında ise 4 sata2 , 2 sata3 çıkışı/girişi bulunmakta... GD65'te 4 tane var sata3 girişi bu yüzden problem yok zaten.
2 adet sata3 girşine 1 ssd ve hdd1'i raid yapıp kullansam diğer dışarda kalan hdd2 olarak tanımladığımız parçayı raid yapabilir miyim ? diye sormuştum.
Teşekkür ederim sen ve recep abi cevaplamış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı