i5 3470 Isınma Sorunu

Fradue1

Kilopat
Daha fazla  
i5 3470 işlemcim var. Boşta 50 derecede çalışıyor. Oyuna girdiğimde ise 85 derecelere kadar çıkıyor. Oyundan çıktığım anda 65'e düşüp 50 dereceye kadar yavaş yavaş düşüyor. Sorun işlemcinin soğutucusunda mıdır yoksa işlemcide mi ? Bu arada termal macunu da yeni değiştirdim ama pek etkisi olmadı.

Yanlış bilgilendirme
Bir yanlışlık yapmış olabilirsiniz. Kasayı güvenli bir şekilde açıp tekrar deneyin. (Bilgisayarı güç kaynağı kablosundan çekin ve açma kapama düğmesine basılı tutun, bu işlem bilgisayar içindeki kalan elektriği boşaltır, dizüstü ise bataryayı çıkartın. En önemlisi de dizüstü masaüstü olsun parçalara dokunacaksanız kendinizde depolanan statik elektriği boşaltın ve statik elektriğin boşaltılmasında en güzel etken doğal topraktır.) Termal macunu işlemcinin üstünü kaplayacak şekilde sürdünüz mü? Fanı temizlediniz mi?
Sizin için iki video paylaşacağım. (Videolar bana ait değildir)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu dizüstü temizleme

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu detaylı masaüstü temizleme (aman dikkatli ol)

Masaüstünü daha yeni temizlettim zaten. İşlemcinin fanı aşağıda.
Mkg6LQ.jpg

Güç seçeneklerinde en düşük ve en yüksek işlemci durumu %100 böyle mi olması gerekiyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı