i5 3470 işlemci alınır mı?

KnoXroLinG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Size bir sorum olacak şu anki zamanda sistem toplamaya çalışıyorum. İşlemci olarak i5 3470 Seçtim, max fiyatim 700TL. Bazi kisilere sorunca o işlemciyi alirsan Windows bile kuramazsin diyenler oldu, dinozorlardan kalma işlemci diyenler oldu. Biliyorum eski bir işlemci ama hiç mi bir işe yaramaz, bana 3 yıl yetebilecek bir işlemci olur mu? Kolay gelsin :)

Hocam işlemci 11 yaşında yalnız.

Eski evet ama daha yeni Celeron'lar gibi e atık değiller. Özelliklerine bakarsan halen işe yarayacağını anlaman çok sürmeyecektir.

1690581556124.png

Merhaba. Size bir sorum olacak şu anki zamanda sistem toplamaya çalışıyorum. İşlemci olarak i5 3470 Seçtim, Max fiyatim 700TL. Bazi kisilere sorunca o işlemciyi alirsan Windows bile kuramazsin diyenler oldu, dinozorlardan kalma işlemci diyenler oldu. Biliyorum eski bir işlemci ama hiç mi bir işe yaramaz, bana 3 yıl yetebilecek bir işlemci olur mu? Kolay gelsin :)

Eğer elinizde 1155 soket anakart var ise tabii ki alabilirsiniz.
Ancak anakartınız yok ve de 1155 soket anakart vb almak için extra para harcayacak iseniz önermem.
i5 3570 işlemci aldım geçenlerde GTA 5, CS:GO vb için gayet yetiyor bu da ona yakın performansta.

Eğer elinizde 1155 soket anakart var ise tabii ki alabilirsiniz.
Ancak anakartınız yok ve de 1155 soket anakart vb almak için extra para harcayacak iseniz önermem.
i5 3570 işlemci aldım geçenlerde GTA 5 vb için gayet yetiyor bu da ona yakın performansta.

İşlemci sıfır değil bilginiz olsun.

O işlemcinin 0 olanını bulmanız imkansız zaten önemli olan temiz ürün göndermeleri.

İşlemciler kolay kolay bozulan parçalar değiller. Tabii temiz ürün göndermeleri de önemli. Sadece ikinci el fiyatından daha pahalı ve sıfır gelmeyeceğini akılda bulundurmak gerek.

Geri
Yukarı