i5 3470 Sistem Yayında Drop Sorunu

iNachoTV

Centipat
Twitch'de yayın açak istiyorum i5 3470 3.4GHz işlemcim ve R7 240 4 GB ekran kartım vardı ve rahat şekilde 720P 30FPS ya da 480 60FPS yayın yapıyordum oyunda da en düşük ayarlarda iken RX 580 4 GB Nitro+ aldım ve oyunu (Black Desert Online) orta yüksek ve yüksek çözünürlükte rahat oynayabiliyorum ama yayın açtığımda oyunumda bir sıkıntı yok ama yayına baktığımda bir kare dakikada bir değişiyor ve OBS'in sağ alttaki yayın sağlığı kırmızı sarıda değişmekte 3000 4000 bitrate veriyorum 480 60 FPS'i de 720P 30 FPS'i de denedim ama sonuç aynı internetin 100Mbps download 5Mbps upload bence ekran kartı işlemciye fazla geldiğinden oyunda işlemci yüzde 100 oluyor yayına verecek işlemci kalmıyor bana çözüm önerir misiniz? İşlemci alamam şu an.

İşlemciniz darboğaza uğruyor. Zaten siz tehşisi koymuşsunuz, aslında çözümüde biliyorsunuz. Ya işlemci yükselteceksiniz ya da ekran kartını düşüreceksiniz ya da yayın açmayacaksınız.

Overclockun alası darboğazı engellemeyecektir yoldaşların dediği gibi ya ekran kartını düşürün ya da işlemciyi yükseltin.

Geri
Yukarı