i5 4.nesil ve 1050 Ti sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
7-8K

Nebi5734

Kilopat
Daha fazla  
i5 4460.
1050 Ti.
8 GB 1600 MHz RAM.
H81 anakart.
450W PSU.
1 TB HDD.

Sistemimin özellikleri bu nasıl ve ne tarz yükseltmeler yapabilirim. 4. nesil üzerinden yükseltme yapmak ölü yatırım mıdır? Tavsiyelerinizi bekliyorum SSD vs ileride ekleyebilirim.

Elinizdeki sistemi 3.000 TL'ye satsanız elinizde 10.000 TL gibi bir para kalacaktır.

Hocam şimdilik örneğin 1050 Ti ile PSU yeterse PSU ile ve HDD ile devam edebilirim bütçeyi ileriye dönük bir işlemciden yana kullanmayı tercih ederim. Bu konuda ne önerebilirsiniz?

Hocam dediğinizden pek anlamadım birazcık daha anlaşılır anlatır mısınız?

Şu anki sistemin ekran kartı HDD PSU'yu kullanmaya devam etsem ama PSU yeter mi bilemiyorum tabii hangi işlemci olacağına bağlı olarak değişir. Bu parçalar haricindekileri de ileriye dönük bir sistem olacak şekilde önünü açsam diyorum sistemin.

Hocam bu sistem için ilk olarak işlemci yükseltmesi yapılmalı. İkinci olarak ekran kartı. Üçüncü olarak PSU. Dördüncü olarak ana kart. Beşinci olarak eğer para kalırsa Ram ve SSD.

2x
Toplamda 7799 TL yapıyor.

Son düzenleme:
Hocam bu sistem için ilk olarak işlemci yükseltmesi yapılmalı. İkinci olarak ekran kartı. Üçüncü olarak PSU. Dördüncü olarak anakart. Beşinci olarak eğer para kalırsa RAM ve SSD.

2X
Toplamda 7799 TL yapıyor.

Çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı