Çözüldü i5-4200U işlemci 0,78 GHz'de sabit kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpermcr69

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 gb ddr 3 ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 240 gb ssd ve Wd 500 gb hdd
Ekran kartı
Amd hd 8750 m
İşlemci
İ5-4200U
İşlemci 0,78 GHz de sabit kalıyor. Throotlestopla bd prochotu kapatınca sorun düzeliyor ama resette gittiğinden kaynaklı kalıcı çözüm arıyorum.

7F428508-F2EB-427D-8F21-975F3CA11F66.jpeg

7F428508-F2EB-427D-8F21-975F3CA11F66.jpeg

Dosya Ekleri

• 177B3C2F-D1C3-4A05-9839-5D0BC285CB84.jpeg
    177B3C2F-D1C3-4A05-9839-5D0BC285CB84.jpeg
    256,5 KB · Görüntüleme: 21
Çözüm
Doğru pek şaşırmamak lazım aslında 10 yıllık diyorsun.

Hocam mavi ekran sorunu sürücüyü tekrardan kurunca düzeldi. Ama kapanma sorunu devam ediyor onunda adaptörden olabileceğini düşünüyorum.

Doğru pek şaşırmamak lazım aslında 10 yıllık diyorsun.

Hocam yardımınız için teşekkürler biraz geç yazıyorum ama laptopu düzelttim. Mavi ekran 2 geri sürücü dönünce düzeldi tek arızalı eleman batarya çıktı.

Hocam mavi ekran sorunu sürücüyü tekrardan kurunca düzeldi. Ama kapanma sorunu devam ediyor onunda adaptörden olabileceğini düşünüyorum.

Hocam yardımınız için teşekkürler biraz geç yazıyorum ama laptopu düzelttim. Mavi ekran 2 geri sürücü dönünce düzeldi tek arızalı eleman batarya çıktı.

Sorunun çözümü bu değil imiş.
Bu konuda çözümü yazdım.
Powershell'i yönetici olarak açıp alttaki kodu gir güç planlarında "İşlemci Güç Yönetimi" kısmında maksimum işlemci frekansı olacak onu 0 veya 2600 yap tekrar dene. Gerçi sonda U harfi olan işlemciler güç tasarrufu için oluyor ama.

powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 75b0ae3f-bce0-45a7-8c89-c9611c25e100 -ATTRIB_HIDE

Hocam bende işlemci pinleri eşleşmeyince oluyordu böyle.

Hocam laptop olduğu için cihaz o ihtimal olmuyor.

PowerShell'i yönetici olarak açıp alttaki kodu gir güç planlarında "işlemci güç yönetimi" kısmında maksimum işlemci frekansı olacak onu 0 veya 2600 yap tekrar dene. Gerçi sonda u harfi olan işlemciler güç tasarrufu için oluyor ama.

powercfg -attributes sub_processor 75b0AE3F-BCE0-45A7-8C89-C9611C25e100 -attrıb_hıde

Hocam deneyeceğim olursa söylerim.

PowerShell'i yönetici olarak açıp alttaki kodu gir güç planlarında "işlemci güç yönetimi" kısmında maksimum işlemci frekansı olacak onu 0 veya 2600 yap tekrar dene. Gerçi sonda u harfi olan işlemciler güç tasarrufu için oluyor ama.

powercfg -attributes sub_processor 75b0AE3F-BCE0-45A7-8C89-C9611C25e100 -attrıb_hıde

Dediğinizi denedim ama bd prochot olmadan 0,78'de kalıyor. Dediğiniz gibi u serileri güç tasaruflu olduğu için laptoplarda çok tercih ediliyor.

Hocam bende işlemci pinleri eşleşmeyince oluyordu böyle.

Hocam sorunu yapanı buldum. Benim batarya ölmüş ondan kaynaklı PC'yi kapıyormuş sökünce düzeldi.

Dediğinizi denedim ama bd prochot olmadan 0,78 de kalıyor. Dediğiniz gibi u serileri güç tasaruflu olduğu için laptoplarda çok tercih ediliyor.

Hocam sorunu yapanı buldum. Benim batarya ölmüş ondan kaynaklı PC'yi kapıyormuş sökünce düzeldi.

Hocam bunu yapınca PC kendi kendine kapanmaya başladı neden olabilir?

Dediğinizi denedim ama bd prochot olmadan 0, 78'de kalıyor. Dediğiniz gibi u serileri güç tasaruflu olduğu için laptoplarda çok tercih ediliyor.

Hocam bunu yapınca PC kendi kendine kapanmaya başladı neden olabilir?

Onun sebebini de deneme yanılma ile buldum 2. RAM arızalı imiş.

Son düzenleme:
Sağlam parça yok galiba 😀

10 yıllık PC şimdi çok daha garip bir durum var 3 yıldır düzeltmeyi deniyorum anca şimdi yakınlaştım. Şimdiki durum 2 RAM aynı anda takılıyken kapanıyor ama iki RAM'i de tek tek taktığında ilk mavi ekran yiyorum sonra PC açılıyor hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. Bakalım ne zamana bana sorun çıkarmıycak

10 yıllık PC şimdi çok daha garip bir durum var 3 yıldır düzeltmeyi deniyorum anca şimdi yakınlaştım. Şimdiki durum 2 RAM aynı anda takılıyken kapanıyor ama iki RAM'i de tek tek taktığında ilk mavi ekran yiyorum sonra PC açılıyor hiçbir şey olmamış gibi davranıyor. Bakalım ne zamana bana sorun çıkarmayacak.

RAM'lerle alakası yokmuş hata ekran kartından bu sefer de bakalım benim inadımmı başarlını olacak onunkimi.

042987A4-3FFC-44CC-A50B-20480686ACE4.jpeg

Sürücüyle ilgili bir durum sanırım Driver IRQL daha az veya eşit değil gibi bir şey yazıyor.

Bu hatayla ilgili bir konu buldum arkadaş sorunu anakart değişimi ile çözmüş.

Sürücüyle ilgili bir durum sanırım driver IRQL daha az veya eşit değil gibi bir şey yazıyor.

Bu hatayla ilgili bir konu buldum arkadaş sorunu anakart değişimi ile çözmüş.

Hocam 10 yıllık PC'nin anakartını bulamıycağım için o iş sıkıntı ama AMD'nin HD 8750 m ekran kartı biraz sıkıntılı driver Wi-Fi ile driver kuramıyorsun, ekran donuyor falan internete bakarsan görürsün bu hatası bol bir sürücüyü temizden kurarım. 4 GB dururken sonra ikisini de takar test ederim baktım olmadı oyun performansında falan sıkıntı yok böyle devam eder artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı