I5 4210H ve I7-4700H Arasında FPS Farkı

İşlemcilerin tekli ve çoklu çekirdek kullanımlarına göre bazı programlar(oyunlar dahil) farklı performanslar verir. Tekli işlemci performansı devasa olan işlemcilerde vardır ancak günümüzde çoğu program çoklu çekirdek kullanımına göre optimize edilir. Günümüz şartlarında çekirdek sayısı satın alım için bir etken oluşturabilir diyebiliriz. Ancak buda kesin bir satın alım etkeni olmayablir bazen.

@DeepestPassion Siz sanırım HyperThreading özellikli bir işlemci ile fiziksel 4 çekirdekli işlemci farkını sormuşsunuz. Fiziksel 4 çekirdek her zaman daha iyidir.
Sorunun cevabını aldım. 4 çekirdeklinin daha iyi okduğunu zaten biliyorum. Benim sorduğum aradaki fark nasıl. Alacağım laptoplar arasında fiyat farkı fazla i5 alsam ucuza kapatsam performans farkı çok olur mu diye merak ettim.

Sorunun cevabını aldım. 4 çekirdeklinin daha iyi okduğunu zaten biliyorum. Benim sorduğum aradaki fark nasıl. Alacağım laptoplar arasında fiyat farkı fazla i5 alsam ucuza kapatsam performans farkı çok olur mu diye merak ettim.
Eğer isterseniz tavsiye almak için, bütçenizle ve sistemden beklentileriniz ile bir tavsiye konusu açabilrisiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı