i5 i7 farkı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İbrahim21221

Centipat
İyi akşamlar arkadaşlar ilk defa laptop alıyorum. Intel Core i5 ve i9 almayı düşünüyorum 9.nesil ikisi de aralarında çok fark olur mu? Bilgisi olan yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
İyi akşamlar arkadaşlar ilk defa laptop alıyorum Intel Core i5 ve i9 almayı düşünüyorum 9.nesil ikisi de aralarında çok fark olur mu? Bilgisi olan yazabilir mi şimdiden teşekkürler.
Pardon i 5 veya i7.

İyi akşamlar arkadaşlar ilk defa laptop alıyorum. Intel Core i5 ve i9 almayı düşünüyorum 9.nesil ikisi de aralarında çok fark olur mu? Bilgisi olan yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Pardon i 5 veya i7.
Bütçeniz nedir? Ona göre en iyi öneriyi yapalım isterseniz.

Biri 4 çekirdekli biri 6 çekirdekli olur. Biraz da GHz farkı olur. Büyük ihtimalle 9300H ve 9750H kıyaslıyorsunuz.

Oyun ve günlük kullanım için çok fark olmaz ama saf işlemci gücü olarak baya fark (yüzde 50 civarı) var.

Biri 4 çekirdekli biri 6 çekirdekli olur. Biraz da GHz farkı olur. Büyük ihtimalle 9300H ve 9750H kıyaslıyorsunuz.

Oyun ve günlük kullanım için çok fark olmaz ama saf işlemci gücü olarak baya fark (yüzde 50 civarı) var.
İ5 9300 ve i7 9750h
sadece oyun oynamak için alıyorum hangisi daha mantıklı olur arada kaldım

Arada çok fiyat farkı yoksa yine de 9750H alın derim ama oyunlarda fark olacağını sanmıyorum. 9300H alınabilir.

Bütçeden az çok tahmin edebiliyorum ama sistemdeki ekran kartı ne ?

Oyun odaklı alacaksanız ekran kartının daha önemli olduğunu düşünüyorum. GTX 1660Ti'li bir laptop işinizi daha iyi görecektir. Sizin baktığınız 9300h/9750h işlemcili laptoplarda büyük ihtimalle GTX 1650 ekran kartı var. 1660Ti bundan çok daha iyi.

Oyun odaklı alacaksanız ekran kartının daha önemli olduğunu düşünüyorum. GTX 1660Ti'li bir laptop işinizi daha iyi görecektir. Sizin baktığınız 9300h/9750h işlemcili laptoplarda büyük ihtimalle GTX 1650 ekran kartı var. 1660Ti bundan çok daha iyi.
Amd5 veya 7 ile intel core i7 arasında çok fark olmaz degil mi hocam

İşlemci önemliyse bunu
Değil ise bunu öneririm.
3550H ile 9750H arasında çok büyük bir fark vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı