İ5-4210U laptopa nasıl OC yapabilirim?

MusaEnes

Picopat
Daha fazla  
Nasıl yapabilirim, bu video güvenilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekranım şöyle:

Dosya Ekleri

• hges.PNG
    hges.PNG
    123,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemciye bir şey yapılması zor. Yapsanız bile hiçbir değişiklik olmayacağı gibi ısınma sorununu da çözemeyeceksiniz. Laptopun zarar görme ihtimali de ciddi oranda var.

Ne Overclock'u ya?
Alakası yok Overclocking ile.
BD PROCHOT evet ben de kapatmanızı öneririm de diğer işlemler tamamen saçmalık. Zaten işe yaramayacaktır.

Overclock nasıl yapılır diye sorarsanız:
Çarpan ve BCLK'yı çarparsanız CPU Clock hızı ortaya çıkar. Bu 2'sinden birini arttırmanız lazım. Zaten çarpan kilitli işlemci, BCLK'da değiştiremezsiniz BIOS izin vermez. Verse bile ki siz yapmayın. RAM'lere de Overclock yapar sistemi bunalıma sokarsınız.

sonuç.png

Tamam OC'yi sildim.

Ne Overclock'u ya?
Alakası yok overclocking ile.
Bd prochot evet ben de kapatmanızı öneririm de diğer işlemler tamamen saçmalık. Zaten işe yaramayacaktır.

Overclock nasıl yapılır diye sorarsanız:
Çarpan ve BCLK'yı çarparsanız CPU clock hızı ortaya çıkar. Bu 2'sinden birini arttırmanız lazım. Zaten çarpan kilitli işlemci, BCLK'da değiştiremezsiniz BIOS izin vermez. Verse bile ki siz yapmayın. RAM'lere de overclock yapar sistemi bunalıma sokarsınız.

Bu işlemciye bir şey yapılması zor. Yapsanız bile hiçbir değişiklik olmayacağı gibi ısınma sorununu da çözemeyeceksiniz. Laptopun zarar görme ihtimali de ciddi oranda var.

U serisi işlemciye OC yapsanız bile bir şey değişmeyecek hatta ısı yüzünden performansınız düşecek.

Destek için teşekkürler. Biz yine 85 FPS'ten devam. D

Yeni konular

Geri
Yukarı