i5 430M dizüstü bilgisayar 100 dereceye ulaşıyor

Win7

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
300GB
Arkadaşlar ben 2.el bir laptop aldım Acer marka ama oyun oynarken (PES 2013) birden kapandı ısı testi yaptım GPU 55'den başladı 100'e kadar çıktı. FurMark'tan yaptım. İşlemci de aynen 50 dereceden 100'e kadar çıktı iade etmeli miyim veya sorun nedir?

Ben 2540M'yi sürekli 99 derecede kullanıyordum, hiç sıkıntı çıkmadı aslında.

Acer derken, Aspire 5742g M380'li vardı bende o da kapanırdı. 100 derecede otomatik kapatıyor bunlar.

Neyse, sen onun içini açıp bir bakımını yap. Fanını temizleyip termal macun yenilemek işe yarar.

Dediğim gibi hocam. Kontrol edilmesi gerekir. Bakımı da yapılması gerekir. Yine de olmazsa başka cihaz bakın derim.

Adamı aradım dedi getir bakımlarını yapayım sorun kalmaz.

Ben 2540M'yi sürekli 99 derecede kullanıyordum, hiç sıkıntı çıkmadı aslında.

Acer derken, Aspire 5742g M380'li vardı bende o da kapanırdı. 100 derecede otomatik kapatıyor bunlar.

Neyse, sen onun içini açıp bir bakımını yap. Fanını temizleyip termal macun yenilemek işe yarar.

Aynen benim de 5742g adamı aradım dedi getir bakım yapayım sorun kalmaz.

Biraz baştan savma bir anlatım olmuş ama bunlardan dediğinin sadece bir kısmına itirazım var. Max CPU ve GPU hızını düşürmek. Bu kısımda olan itirazım eski bir cihaz olduğundan ötürü zaten %100 kullansa bile çok aşırı bir FPS alamaz ki sen bir de kısıtlanmasını söylüyorsun. Biraz tuhaf geldi yazmak istedim.

Yapacak bir durum olmadigi icin demistim. Kusura bakmayin isim vardi da hemen yazayim dedim yazim hatalari olabilir. Dedigim gibi termal macunu degistirdikten sonra ayni durum gecerli ise hizini dusurun dedim. Ya da direkt iade edebilir.

Tamamdır hocam. O zaman götürün. Duruma göre yazarsınız.

Bir kağıt ile ya da çok hafif bir şeyle laptopun fanının hava üfürebiliyor mu bir bakın. Üfüremiyorsa temizlerseniz sorununuz çözülebilir. Ve ayrıca arkadaşların dediği gibi termal macununu değiştirin.

Geri
Yukarı