i5 4440 Bilgisayar parçalarını yenileme

PhrasalVerb

Kilopat
İyi akşamlar öncelikle :)

2,5 sene önce topladığım bilgisayarımın bazı parçalarını yenilemek istiyorum ama birkaç sorum var.

Şuanki sistem:

lntel core i5 4440 3.1GHz
8GB RAM (Kingston Hyperx)
Asus R9 270x
120GB SSD

Yeni koymak istediğim parçalar :

MSI RX 480x Gaming X
8GB RAM üstüne ekleme (toplam 16GB olucak)

Soruları tek tek yazıcam umarım yardım edersiniz.

1) Ekran kartı bu sisteme uyar mı? Ben birkaç yere sorduğumda sorun olmaz dediler.

2) 8GB olan RAM'in üstüne ekleme yapıcam ama şuan takılı olan Kingston Hyperx ile yeni alıcağım Corsair marka RAM ile aralarında yaklaşık 200TL fiyat farkı var bu herhangi bir uyum problemi çıkarır mı?

3) Bu RAM'lerde DDR3 ve DDR4 yazan markaların farkları neler?

4)Ben Monitör olarak 2013 sonlarında aldığım LG Smart TV kullanıyorum yeni alıcağım ekran kartı ile sorun olur mu?

Cahilliğimi mazur görün, şimdiden sağolun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer üstüne 8 Gb Ram eklemek istiyorsanız elinizde bulunan Ram' in aynısından 1 tane daha almanız gerekir. İki farklı Ram' i bir arada kullanamazsınız. Eğer anakartın DDR 4' ü destekliyorsa ve şu anda kullandığın Ram' ler DDR 3' se benim önerim elinizde bulunan Ram' i satıp veya çöpe atıp DDR 4 olan bir Ram almanız. Eğer anakartınız DDR 3 destekliyorsa üstte yazığım gibi aynı Ram' den bir tane daha almanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı