i5-4460 Sistem donuyor ve FPS düşüyor

Ekmek

Hectopat
Bir maruzatım var. Bütün oyunlarda aniden takılmalar, donmalar oluyor ve birden FPS dibe vuruyor. Hard disk, SSD, bilgisayar sıcaklık ve voltaj kullanımlarının test sonuçları resimde görebilirsiniz. Mesela Far Cry Primal oyununda grafikler yüksek olarak ayarlanmıştı, ben de normale çektim belki düzelir diye ama nafile, aynı şey devam ediyor.

Sistem özellikleri:
ASUS R9 380 4 GB GamingStrix Ekran Kartı
Intel i5 4460 İşlemci
G.Skill Ripjaws 4x2 1600MHz DDR3 RAM
Hyper 212X Soğutucu
WD Caviar Blue 1TB Hard Disk
Corsair Force LS 120GB SSD
Rampage 600W 80+ PSU

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 4.png
    4.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 35
  • 5.png
    5.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 34
  • Adsız.png
    Adsız.png
    607,6 KB · Görüntüleme: 33
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    407,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kaynaklı olma olasılığı yüksek, yeni çıkan oyunların bazıları yüklenirken böyle sorunlar çıkarabiliyor optimizasyon zayıflığı olarak. SSD'ye kurup oynamayı deneyin aynı sorun ortaya çıkacak mı bakalım.

Yaptım hocam 1 hafta oldu yeni format attım. Buradaki değerlerden tek anladığım sıcaklığın gayet normal güzel olması geri kalan kısmını anlamıyorum bu yüzden bilgiye ihtiyacım var sorunu çözmek için.

HDD kaynaklı olma olasılığı yüksek, yeni çıkan oyunların bazıları yüklenirken böyle sorunlar çıkarabiliyor optimizasyon zayıflığı olarak. SSD'ye kurup oynamayı deneyin aynı sorun ortaya çıkacak mı bakalım.

SSD'ye LoL kurulu o oyunda bile aynı şeyi yapıyor. 150 FPS alıyorum ama takılma oluyor ve can sıkıcı şekilde.

Bir maruzatım var. Bütün oyunlarda aniden takılmalar, donmalar oluyor ve birden FPS dibe vuruyor. Hard disk, SSD, bilgisayar sıcaklık ve voltaj kullanımlarının test sonuçları resimde görebilirsiniz. Mesela Far Cry Primal oyununda grafikler yüksek olarak ayarlanmıştı, ben de normale çektim belki düzelir diye ama nafile, aynı şey devam ediyor.

Sistem özellikleri:
ASUS R9 380 4 GB GamingStrix Ekran Kartı
Intel i5 4460 İşlemci
G.Skill Ripjaws 4x2 1600MHz DDR3 RAM
Hyper 212X Soğutucu
WD Caviar Blue 1TB Hard Disk
Corsair Force LS 120GB SSD
Rampage 600W 80+ PSU
PSU'nun içini açıp patlak kondansatör var mı diye kontrol etmenizi öneririm. Eğer varsa yetersiz güç vereceği için FPS dropları yaşayabilirsin.

PSU'nun içini açıp patlak kondansatör var mı diye kontrol etmenizi öneririm. Eğer varsa yetersiz güç vereceği için FPS dropları yaşayabilirsin.

Corsair VS550 80+ PSU kullanıyordum. Vaktinde oyuna girdiğimde PC yeniden başlatıyordu yerine Rampage 600 80+ PSU aldım düzeldi. Şimdide böyle bir sorunla karşılaşıyorum. 2 gün Far Cry Primal normal oynuyordum sonra donup masaüstüne atıyordu şimdi ise oyuna girdiğimde ekranı oynatmadan donuyor masaüstüne atıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı