RX 570 ve i5-4460 sistemde FPS düşüyor

Maestr04

Hectopat
Arkadaşlar,

Ekran kartım RX 570, işlemcim i5 4460 ve 1x8 RAM kullanıyorum. PSU Dark Force 600W, anakartım H81M D r2.0. Oyunlarda FPS'im sürekli düşük, GPU kullanımı sürekli düşüyor. CPU ise yüksek oluyor. Sebebi nedir? 8 GB RAM alsam düzelir mi? GPU kullanımı normalde sabit kalması gerekirken bende sürekli değişiyor ve sürekli düşüş yiyip düşük FPS oynuyorum. Darboğaz mı yapıyor, ne almam gerekiyor bu sıkıntıdan kurtulmam için?

Şuan baktı işlemcin 4 nesil bir işlemci rx 570 de güç istiyen bir ekran kartı işlemcin ekrena kartını bealiyemiyor bence. Bendede rx 570 pluse 8gb var i3 7600 le kulanıyorum oynadıgım oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum.

Bence dedim gibi işlemci den olabilir bi başka işlemciyle dene

Şu an baktı işlemcin 4 nesil bir işlemci RX 570'de güç isteyen bir ekran kartı işlemcin ekrena kartını bealiyemiyor bence. Bende de RX 570 Plus'e 8 GB var i3 7600'le kulanıyorum oynadıgım oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum.

Bence dedim gibi işlemciden olabilir bir başka işlemciyle dene

Arkadaşlar,

Ekran kartım RX 570, işlemcim i5 4460 ve 1x8 RAM kullanıyorum. PSU Dark Force 600W, anakartım H81M D r2.0. Oyunlarda FPS'im sürekli düşük, GPU kullanımı sürekli düşüyor. CPU ise yüksek oluyor. Sebebi nedir? 8 GB RAM alsam düzelir mi? GPU kullanımı normalde sabit kalması gerekirken bende sürekli değişiyor ve sürekli düşüş yiyip düşük FPS oynuyorum. Darboğaz mı yapıyor, ne almam gerekiyor bu sıkıntıdan kurtulmam için?

i5 4460 RX570I gayet besliyebilecek bir CPU ama 2side güncel olmadığı için RDR2 gibi bir oyunda 4. nesil bir işlemci yetersiz kalacaktır. Onun dışında daha Basic oyunlar Valorant/GTA/CS/LoL bir sıkıntı olmaz.

i5 4460 RX570I gayet besliyebilecek bir CPU ama 2side güncel olmadığı için RDR2 gibi bir oyunda 4. nesil bir işlemci yetersiz kalacaktır. Onun dışında daha Basic oyunlar Valorant/GTA/CS/LoL bir sıkıntı olmaz.
Dedin oyunlar dan bir cs oynu yorum arada. dedin rdr2 yi vs benim sevdim tarza pek uymadıgı için pk üstlerine düşmedim vs etmedim ama r6 rust division watch dogs 2 vs. bu dediklerimi bu ekran kartı ve işlemci ile oynadık larım ekrankartını 3 4 ay oldu alalı fazla bişi oyniyamıyıp test edemedim ama alırken vaya biraraştırdım.

Ama bilemem dedigim gibi kesin işlemciden diyemem ama bence işlemciden.

Nasıl beslemiyor? O bilgisayarda sorun vardır.
Hocam bildiğiniz AAA kalitesindeki oyunları çalıştırırken ekran kartını besleyemiyor. Ve sistemde de hiçbir sorun yok. Şu forumda bilip bilmeden konuşan ve kızgın veya gülen emoji atan adamlara cidden ayar oluyorum ya. Ben o kart ve o işlemcinin 4-5 senelik kullanıcısıyım, herif gelmiş sadece isimlerine bakarak besler diyip benim yorumumla aklınca dalga geçiyor... çok tuhaf kafalar cidden. (Size demiyorum bu arada üstünüze alınmayın lütfen)

Hocam bence de AAA oyunlar için yetersizdir.

I.

Asıl sıkıntı bu oyunlarda oluyor Valorant 60FPS CS 80FPS GTA'da yine drop yiyorum genellikle CPU kullanımı yüksek oluyor.

Dostum ekran kartın işlemcine göre güçlü olduğu için darboğaz yapıyor. Bunun ekstra ram almakla veya slotları çifte çıkarmakla çözülebileceğini sanmıyorum. Elinden geliyor ise DDR4 sisteme geçip anakart dahil işlemcini yükseltmen. Ama elinden gelmiyorsa 240GS SSD ve 8GB ram takviyesi ile işlemciye fazlasıyla destek olmuş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı