RX 570 ve i5-4460 sistemde FPS düşüyor

Maestr04

Hectopat
Arkadaşlar,

Ekran kartım RX 570, işlemcim i5 4460 ve 1x8 RAM kullanıyorum. PSU Dark Force 600W, anakartım H81M D r2.0. Oyunlarda FPS'im sürekli düşük, GPU kullanımı sürekli düşüyor. CPU ise yüksek oluyor. Sebebi nedir? 8 GB RAM alsam düzelir mi? GPU kullanımı normalde sabit kalması gerekirken bende sürekli değişiyor ve sürekli düşüş yiyip düşük FPS oynuyorum. Darboğaz mı yapıyor, ne almam gerekiyor bu sıkıntıdan kurtulmam için?

CPU kullanımı yüksek GPU kullanımı düşükse genelde darboğaz olur. Hangi oyunda bunu yaşadığını belirtmediğin için net bir şey demek zor ancak çift kanal RAM olması şu aşamada biraz rahatlatır ama kesin çözüme ulaştırmaz seni. Çünkü artık 4. nesil biraz yetersiz kalmaya başlıyor.

Arkadaşlar,

Ekran kartım RX 570, işlemcim i5 4460 ve 1x8 RAM kullanıyorum. PSU Dark Force 600W, anakartım H81M D r2.0. oyunlarda FPS'im sürekli düşük, GPU kullanımı sürekli düşüyor. CPU ise yüksek oluyor. Sebebi nedir? 8 GB RAM alsam düzelir mi? GPU kullanımı normalde sabit kalması gerekirken bende sürekli değişiyor ve sürekli düşüş yiyip düşük FPS oynuyorum. Darboğaz mı yapıyor, ne almam gerekiyor bu sıkıntıdan kurtulmam için?

Bilgisayarınızda virüs olabilir benim cpumda 100 kullanılıyor ama oyunlarım hiç kasmıyor malware bytesla tam tarama yap olmazsa bu videoyu izle gerçekten çok yararlı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarınızda virüs olabilir benim cpumda 100 kullanılıyor ama oyunlarım hiç kasmıyor malware bytesla tam tarama yap olmazsa bu videoyu izle gerçekten çok yararlı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesli güldüm. 🤣🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı