i5-4460 sistem oyunlarda takılıyor

Ekmek

Hectopat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

Bilgisayarımda anormal bir durum söz konusu, oyunlarda rahatsız edecek şekilde takılmalar ve kasmalar var. Sıcaklıklarına bakıyorum stabil her şey normal ve anlamadığım bir şekilde işlemcim ani yükseliş ve düşüşler sergiliyor. En basit örnek Valorant oyununda görselde de göreceksiniz ki ben bir anormallik görmüyorum. Grafikler orta seviyesinde. Bazen de boşta olan bilgisayarda ekran kartım 70 derece olduğuna bile şahit oldum dakikalar sonra 37 dereceye düştü ve şaştım kaldım. Bana bir yardımcı olursanız çok memnun olurum gerçekten. Bu bilgisayarın sorununu çözemiyorum.

Dipnot: İşlemcim ve ekran kartı sıcaklıkları normal değerlerde hepsine ayrı ayrı baktım ama kasada anakart bölgesinde gösterilen sıcaklık değerinden fazla sıcaklık oluşuyor ve bazen kasanın içerisindeki fan tuhaf dönüyor. Şöyle anlatayım: Arabaya gaz verip bırakırsan ve tekrar gaz verip bırakırsın, aynı onun gibi. Sonra düzeliyor.

1603314454386.png

ASUS R9 380 4 GB GamingStrix
i5 4460 işlemci
4x2 G.Skill Ripjaws 1600 MHz RAM
HYPER212X soğutucu
WD Cavier Blue 1TB Harddisk
Corsair Force 120GB SSD
Rampage 600W 80+ PSU

Böyle bir sistemde neden düşük grafiklerde oyun oynayayım!

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi bana göre sisteminiz yüksek grafiklerde rahatça oyun oynatabilecek bir sistem değil. Soruna gelecek olursak, boştayken ekran kartın yüksek sıcaklıklara ulaşıyorsa aklıma bir tek zararlı yazılımlar geliyor. Bir virüs taraması yapmanı ya da format atmanı öneririm.

Birincisi bana göre sisteminiz yüksek grafiklerde rahatça oyun oynatabilecek bir sistem değil. Soruna gelecek olursak, boştayken ekran kartın yüksek sıcaklıklara ulaşıyorsa aklıma bir tek zararlı yazılımlar geliyor. Bir virüs taraması yapmanı ya da format atmanı öneririm.

Format defalarca attım fayda etmedi, Virüs taramasından geçirdim sonuç normal, arka planda çalışan uygulamalara baktım bunlar var hepsini devre dışı bırak yaptım oyuna girdim 30 FPS aldım, etkinleştirdim FPS düzeldi. Ekran kartı sıcaklığına artık takılmıyorum bu defada oyunda yırtılmalar 100 üzeri FPS alıyorum ama yırtılma oluyor. 60 FPS sabitliyorum Dikey Senkronizasyonu açıyorum nafile. Kısaca ne yapsam çözüme ulaşamıyorum. Bende yardım dilenmek için buraya konu açtım.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    729,6 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı