i5-4460 sisteme Windows 10 Pro kurulursa darboğaz problemi çözülür mü?

canunsall

Centipat
Daha fazla  
  • i5-4460 işlemci.
  • H81M-S2V anakart.
  • HyperX Fury 2x8 DDR3 RAM.
  • Cougar stx 700W 80+
  • MSI GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB.
Arkadaşlar bu sisteme Windows 10 Pro sistemi kurarsam Windows 10 Home'a göre biraz da olsa darboğazın önüne geçebileceğimi öğrendim. Bu muhabbet doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef hocam. Darboğaz çözünürlüğü arttırmak ile azalır. 1080P için bile yapıyorsa, yapacak bir şey yok. Darboğaz sisteme zarar vermez. Ekran kartı gücünün bir kısmını kullanamazsınız.

Keşke i7 4. nesil ile değiştirme bütçeniz olsa diyeceğim ama ekran kartını almadıysanız daha mantıklı seçenekler çıkacaktır. İkinci elde değerlendirmek gibi bütçeniz yoksa ya ekran kartını 1050 Ti, RX500 serisi ya da işlemci yükseltmesi. Başka seçenek görünmüyor en azından yazdığınız sisteme.

Maalesef hocam. Darboğaz çözünürlüğü arttırmak ile azalır. 1080P için bile yapıyorsa, yapacak bir şey yok. Darboğaz sisteme zarar vermez. Ekran kartı gücünün bir kısmını kullanamazsınız.

Teşekkür ederim net ve açıklayıcı oldu çok sağ olun, çözünürlüğü görüntü ayarlarından Windows'un monitörüm için verdiği en yüksek ayara çektim (monitörüm BenQ G900WA) başka faydalı olacak bir öneriniz var mıdır?

Keşke i7 4. nesil ile değiştirme bütçeniz olsa diyeceğim ama ekran kartını almadıysanız daha mantıklı seçenekler çıkacaktır. İkinci elde değerlendirmek gibi bütçeniz yoksa ya ekran kartını 1050 Ti, RX500 serisi ya da işlemci yükseltmesi. Başka seçenek görünmüyor en azından yazdığınız sisteme.

Maalesef işlemci yükseltemiyorum seneye bütçeme göre yükseltebilirim cevapladığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı