İ5 4460 stok fan ile sıcaklık değerleri

kalpkriziii

Hectopat
Birisi i5 4460'ım ısınıyor konusu açmıştı. Bende bakayım dedim. (Bir sıkıntısını görmedim.)
Prime95 testinde böyle: (Stok Soğutucu)
Yakında HyperTX3'e geçiceğim.
benim 4460 sıcaklıkları.PNG

Prime95 ile çok az bir süre test etmişsin galiba. Bu kadar sürede bu sıcaklıklar bence iyi değil. 80 derece çok fazla yüksek değil ama yine de K ibareli olmayan bir işlemci için biraz fazla. Hyper TX3 geçersen iyi olur.

85 derece Intel işlemciler için limitdir hocam. Bana kalsa ne AMD nede Intel 65 dereceyi geçmeyecek şekilde sogutulmalı. Giriş seviyesi bir kule tipi sogutucu işinizi görecektir. Deep Cool S40 tercih edebilirsiniz. Ciddi düşüş yaşatacaktır.

85 derece Intel işlemciler için limitdir hocam. Bana kalsa ne AMD nede Intel 65 dereceyi geçmeyecek şekilde sogutulmalı. Giriş seviyesi bir kule tipi sogutucu işinizi görecektir. Deep Cool S40 tercih edebilirsiniz. Ciddi düşüş yaşatacaktır.
Kule tipi soğutucu kesinlikle alacağımda 85 derece limit değil gibi.
Az önce konu vardı adamın inteli GTA V da 95-96 derecedeydi. Ciddiyim Bu gün konusu açıldı.

Evet biliyorum fakat oyunu oynayamıyordu. Bu 85 derece kapatma limiti değil aslında stabilitenin bozulma limiti diyelim.

Prime 95 testi işlemciyi zorlayan bir test. Günlük uygulamalarda ve oyunlarda işlemci bu kadar ağır çalışmaz, o yüzden bu testteki kadar ısınmaz. Bence soğutucu almana gerek yok, stok yeterli olacaktır.

Muhtemelen sıcak hava kasanızdan dışarı atılamıyor ve bundan dolayı işlemciniz bu dereceye çıkıyor. Test amacıyla kasanızın kapağını açıp prime95 testini tekrar yapar mısınız ?

Muhtemelen sıcak hava kasanızdan dışarı atılamıyor ve bundan dolayı işlemciniz bu dereceye çıkıyor. Test amacıyla kasanızın kapağını açıp prime95 testini tekrar yapar mısınız ?
Hava akışı iyi çünkü önden 1 fan içeriye hava alıyor. Egzoz fana doğru gidiyor egzoz fandan kasayı terk ediyor.

Ha haklı olabilirsin çünkü kasada kablo curculası var. Vatan elemanı 0 düzenle montaj yaptı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı