i5 4460 Tabanlı Sistem Toplama

reçelkaya

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi alacağım parçalar şunlar olacak:

İşlemci: İntel i5 4460
Anakart: MSI H81M-P33

Bu işlemci ve bu anakartı almayı planlıyorum. Sorularım :

Sizce anakart'ı yüksek model mi seçmeliyim ? Düşük model almamın eksisi ne olur ?
RAM konusunda 2x4 mü yoksa sadece 8GB RAM mi almalıyım sizce ?
Ve ekran kartı. Ekran kartı olarak 900 TL'ye kadar tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar konu güncel yardımcı olabilecek yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak bütçe yazarsan yardımcı olanlar çıkar. Benim forumdan öğrendigim kadarıyla OC yapmıyacaksan ki 4460 la olmaz anakartı Msı H 97 Pc Mate veya H81M-Plus anakartlar iyi olabilir 900 liraya kadar ekran kartıda Asus r9 285 strıx oc önerebilirim.GTX960 da olabilir ben benchmarklarda 285 biraz daha iyi oldugunu gördüm
Bellege gelirsek ilerde yükselticeksen tek modül al ilerde aynısından bir tane daha alır yükseltirsin

1; Anakartın modeli gayet iyi ama H81M-PLUS(Düşük) veya H81 Gamer(Yüksek) da olabilir.

2;Daha sonra topladığınız sisteme ahiretten bir RAM eklemeyecekseniz 2x4 çift modül kullanın. Ama ben daha sonra bir 8 daha eklerim derseniz tek modül 1x8GB RAM kullanın.

3;Ekran kartı olarak R9 3xx serisinden R9 390 veya R9 380 öneririm yakın zamanda piyasada olucak ama ben beklemem derseniz R9 280X yada R9 290.

Bu arada Anakartı çok fazla yükseltmenize gerek yok tüm parçaları bir araya getirsin yeter :) ama fazlada düşmeyin derim, zaten 300 Tl lik bir ana kart ile 500Tl lik anakart arasında dağlar kadar fark olmuyor hızlı tepkime, killer net, daha fazla port gibi veya 1600Mhz RAM desteği yerine 1866Mhz desteği olanlar.

Resimdeki sistem o paraya alabileceğin en iyi sistemdir diye düşünmekteyim. Alternatif olarak; İ5 4460 + H97 Pc Mate tercih edebilir ve sistemin fiyatını aşağılara çekebilirsin.

upload_2015-6-20_2-39-43.png

Resimdeki sistem o paraya alabileceğin en iyi sistemdir diye düşünmekteyim. Alternatif olarak; İ5 4460 + H97 Pc Mate tercih edebilir ve sistemin fiyatını aşağılara çekebilirsin.

2700 liralık bir sistem icin 4 GB RAM yetersiz ve dengesiz olmuş, o kasa ve psu ya vereceğin para ile daha iyi ürünler alabilirsin. 2x4 GB RAM performansı 1x8 gb rame göre daha iyidir. Bunu trafiğin iki şeritte akması ile otobandaki akma hızına benzete bilirsin. Sistem için verebileceğiniz ücreti belirtmediğinizden atmasyon bir öneride bulunup. Asus'un 3 yıllık garanti kapsamı ile resimde gördüğünüz sistemi almanızı tavsiye ediyorum.
Ücret sizin için fazla gelir ise; Anakartı Asus H81 serisi anakartlardan biriyle değiştirip. Kasayı Thermaltake versa II yapabilirsiniz. İki opsiyonda aşağıdaki resimlerde var.

Adsız.png

Adsız2.png

Eğer dikkatli bakar iseniz orada 2 adet RAM var. Sanıyorum ki siz burda "Versa II"yi "Zalman Z3 Plus" kasa ve "Corsair Power"dan üstün görüyorsunuz. Şunu da eklemek isterim ki; Sizin önerdiğiniz kasa, benim önerdiğim kasadan daha pahalı oluyor, RAM'leriniz daha pahalıya geliyor. Hesaplamayı dikkatli yapınız. Türkçe kurallarına da uymanızı tavsiye ederim.

Güzel sistem. İşlemci olarak i5 4690 yerine i5 4460 alınarak, geri kalan parayı güç kaynağı + R9 280X'e verilebilir :)

Bundan bahsediyorum :)

pc.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı